شورای شهر وارد فرایند انتخاب شهردار مشهد شد

همه گزینه های شهرداری مشهد

۲۱ آبان ۱۳۹۷ کد خبر : 2207
دنیای اقتصاد- با مشخص شدن نتیجه استعلام‌ها از مراجع ذی‌ربط و لزوم انتخاب شهردار جدید برای شهر مشهد، شورای این شهر نیز مانند شورای شهر تهران با اعلام محمدرضا حیدری، رییس این شورا، از امروز وارد فرایند انتخاب شهردار می‌شود.

شنیده‌ها حاکی از آن است که 26 آبان ماه برای شهرداری مشهد سرپرست تعیین خواهد شد و از میان اسامی مطرح شده برای جایگزین قاسم تقی‌زاده خامسی نام‌های مسعود ریاضی و هادی مهدی نیا اعضای شورای پنجم شهر مشهد، شهریار آل‌شیخ، رضا خواجه‌نایینی و محمدرضا کلایی معاونان شهردار فعلی مشهد، علی مقدس‌زاده رییس اسبق حوزه شهردار تهران در دوره غلامحسین کرباسچی، محسن نریمان استاندار سابق خراسان شمالی و مصطفی نعمتی شهردار منطقه ثامن به چشم می‌خورد.

رئیس شورای شهر مشهد در حاشیه جلسه علنی هفته گذشته شورا، در خصوص روند انتخاب شهردار مشهد گفته بود: در بحث و بررسی که با حضور تمامی اعضای شورای شهر انجام شد، ما بر چند نکته تاکید کردیم. اول این که شهردار می تواند از ظرفیت های قانونی خود برای حضور در شهرداری استفاده کند و ما نیز از آن حمایت می کنیم و همچنان تا پایان فرصت، یعنی 26 آبان این امکان وجود دارد که شهردار بتواند با تکیه بر ظرفیت های قانونی دیگر، در این جایگاه باقی بماند. نکته دوم هم این که یکشنبه هفته آینده(20 آبان)، اولین جلسه با حضور اعضای شورای شهر برای بررسی رویکردهای انتخاب شهردار برگزار خواهد شد.

 

مسعود ریاضی، عضو شورای شهر مشهد، در اولین واکنش رسمی به مطرح شدن نام او برای سمت شهرداری مشهد به خبرنگار ما گفت: اینکه اسم به عنوان یکی از گزینه‌های شهردار مشهد به دلیل اعتماد و سایر دلایل مطرح شده، لطف دوستان به بنده است اما در شورای شهر تعهدی داده‌ام و گزینه مناسبی برای این جایگاه نیستم. بنده به عنوان عضو شورای شهر وارد شدم و همچنین میثاق نامه‌ای را  امضا نکرده‌ام و تعهد من به شورای شهر به صورت قلبی است.

وی در خصوص اینکه نیازی به ارائه برنامه توسط شهردار بعدی مشهد نیست، تصریح کرد: البته شهردار بعدی مشکلی در زمینه برنامه‌ نخواهد داشت چراکه شورای شهر برنامه‌های لازم را در نظر گرفته است. بنابراین شهردار بعدی برنامه جدیدی را ارائه نخواهد داد زیرا ما برنامه مصوب داریم. همچنین شهرداری نیز دارای برنامه مصوب است که شورای شهر آن را مورد بررسی قرار داده است و دیگر نیازی به ارائه برنامه جدیدی نیست.

ریاضی در خصوص نظر اعضای شهر در رابطه با شهردار شدن خود، خاطرنشان کرد: در این رابطه اطلاعی ندارم و باید از سایرین اطلاعات مورد نظر را کسب کرد.

 

« منبع خبری : دنیای اقتصاد » آخرین ویرایش : ۲۱ آبان ۱۳۹۷, ۱۱:۱۰


نظر سنجی اقتصاد شرق

اخبار تصویری

پیشخوان خبر

یادداشت ها