شهردار منطقه ثامن شهرداری مشهد:

اعطای ۵۰ میليون تومان وام به ساكنان ۴ هزار پلاك بافت فرسوده حرم رضوی

۲۱ دی ۱۳۹۳ کد خبر : 219
شهردار منطقه ثامن شهرداری مشهد از اعطای وام ۵۰ میلیون به ساكنان چهار هزار پلاك بافت فرسوده حرم رضوی خبر داد و گفت: این وام برای بهسازی و نوسازی بافت فرسوده حرم رضوی است.

به گزارش مهر،حمید ضمیری، اظهار كرد: مجموع پلاك های تعیین شده در طرح بهسازی و نوسازی بافت پیرامونی حرم رضوی ۱۳ هزار پلاك بوده است كه ۹ هزار پلاك آن توسط شهرداری منطقه ثامن خریداری می شود و چهار هزار باقیمانده را خود شهروندان باید نسبت به بهسازی و نوسازی آن اقدام كنند. وی افزود: تاكنون بیش از شش هزار پلاك خریداری شده و به منظور رفاه مجاورین و ساكنین بافت حرم رضوی مراحل شن ریزی و آسفالت آن انجام شده است و کاربری این پلاك ها معابر، فضای سبز و پارکینگ خواهد بود.

شهردار منطقه ثامن شهرداری مشهد در ادامه علت آماده نشدن مابقی پلاک ها را وجود تورم و مسائل اقتصادی، عدم رغبت سرمایه گذاران و کمبود منابع ریالی عنوان کرد.

ضمیری در ارتباط با اعطای وام ۵۰ میلیون تومانی به ساكنین چهار هزار پلاك بافت فرسوده حرم رضوی گفت: امیدواریم عملیات پرداخت این وام ها كه دولت برای بهسازی و نوسازی بافت فرسوده حرم رضوی قول داده است به زودی از سوی ۲۲ بانك تعیین شده به ساكنین این چهار هزار پلاك پرداخت شود. وی در ارتباط با وضعیت سد معبر و آسفالت منطقه ثامن مشهد تصریح كرد: سد معبر و آسفالت از جمله مهمترین معضلات شهروندان منطقه ثامن در ۹ ماهه نخست سال جاری بوده است.

ضمیری با اشاره به نظرسنجی از شهروندان منطقه ثامن با موضوع مهم‌ترین معضلات شهری در سطح منطقه ثامن گفت: در ۹ ماهه نخست جاری از دید شهروندان، به ترتیب سد معبر با ۱۱.۳ درصد، آسفالت با ۹.۳ درصد، رفت و روب و نظافت با ۸.۶ درصد و ساخت و ساز با ۷.۳ درصد مهمترین مشكلات این منطقه را تشكیل داده است.

شهردار منطقه ثامن مشهدعنوان کرد: تعداد کل پیام‌های ثبت شده این منطقه در مرکز ارتباط مردمی ۱۳۷، از نظر حجم درخواست در بازه زمانی ۹ ماهه نخست سال، در رتبه سیزدهم نسبت به سایر مناطق قرار داشته است. وی اضافه كرد: بیشترین حجم درخواست‌های شهروندی در منطقه ثامن به فصل بهار با میزان ۳۸.۲ درصد از کل درخواست‌ها، نسبت به دو فصل دیگر تعلق دارد.

ضمیری ادامه داد: همچنین حوزه خدمات شهری و محیط زیست با میزان ۶۱.۲ درصد، فنی عمران با ۱۹.۵ درصد و شهرسازی و معماری با ۸.۹ درصد به ترتیب بیشترین درخواست‌های ارجاعی را در بازه زمانی ۹ ماهه نخست سال به خود اختصاص داده است.

ضمیری بیان کرد: ناحیه یک این منطقه با اختصاص ۶۴.۷ درصد از کل درخواست‌های اعلامی به خود، بیشترین مشارکت و تماس شهروندی را در اعلام معضلات سطح منطقه داشته است. وی خاطر نشان كرد: همچنین درخواست‌های به نتیجه رسیده شهرداری منطقه ثامن مشهد، نسبت به پیام‌های خود منطقه ۶۱ درصد در ۹ ماهه نخست سال بوده است که نسبت به سایر مناطق رقم بالاتری را به خود اختصاص داده است.

شهردار منطقه ثامن افزود: سهم درخواست‌های به نتیجه نرسیده نیز به میزان ۱۴.۱ درصد است. وی در ارتباط با جذب سرمایه گذار خصوصی در منطقه ثامن مشهد اضافه كرد: تلاش می شود در پروژه های عمرانی این منطقه از سرمایه گذاران بخش خصوصی استفاده شود تا با فعال كردن آنها توزیع مناسبی میان سرمایه گذاران طرح نوسازی و بهسازی بافت فرسوده حرم اجرایی شود.

ضمیری افزود: به همین منظور فراخوانی برای شناسایی كارگزاران جذب سرمایه از سوی شركت عمران و مسكن سازان ثامن مشهد اعلام شده تا قراردادی با كارگزاران حقیقی و حقوقی كه در این زمینه تجربه و آمادگی فعالیت دارند، ‌ منعقد شود.

« منبع خبری : مهر » آخرین ویرایش : ۲۱ دی ۱۳۹۳, ۱۲:۴۴


نظر سنجی اقتصاد شرق

اخبار تصویری

پیشخوان خبر

یادداشت ها