نایب رئیس کمیسیون خدمات شهری مشهد:

بهره برداری از بزرگترین پارک بانوان مشهد/فعالیت ۱۴۰ راننده تاکسی خانم

۲۱ دی ۱۳۹۳ کد خبر : 218
نائب رئیس کمیسیون خدمات شهری گفت: بزرگترین پارک اختصاصی بانوان مشهد با نام پارک ریحانه در بهمن ماه امسال به بهره برداری می رسد.

به گزارش مهر، فاطمه غیور در ارتباط با اقدامات شورای اسلامی شهر مشهد در حوزه اشتغال و ورزش بانوان این شهر، ‌اظهار كرد: موضوعاتی از قبیل اشتغال و ورزش، ‌مسائل كلان شهری محسوب می شوند كه برنامه ریزی و سیاست های آن بیشتر در سطح كلان كشور بررسی می شود. وی افزود: موضوع اشتغال زایی یا ارائه خدمات ورزشی در شهر مشهد شامل هر دو طیف آقایان و بانوان می شود و این دو طیف از هم جدا نیستند اما شهرداری و شورای اسلامی شهر مشهد تلاش كرده با توجه به امكانات و ظرفیت هایی كه در قانون وجود دارد فرصت های مناسبی را برای بانوان ایجاد كند.

عضو هیئت رئیسه شورای اسلامی شهر مشهد عنوان كرد: در همین راستا تلاش شده تا از پیمانكارانی که در حوزه های مرتبط با بانوان ظرفیت و توانایی كار را دارند استفاده كرده و توانمندی آنان به كارگرفته شود. وی ادامه داد: در حال حاضر در بدنه شهرداری مشهد و تشكل های فرهنگی از بانوان در بخش های مشاوره و كارشناسی استفاده می شود به طوریكه طراحی طرح جامع شهری مشهد توسط یكی از بانوان به نام خانم نوروزی انجام شد.

غیور خاطرنشان كرد: در بخش خدمات هم فرصت هایی در سازمان میادین تره و بار ایجاد شده تا با ورود دستگاه های مخصوص شستشو و خرد كردن سبزی های مصرفی خانوارها از بانوان برای كار با این دستگاه ها استفاده شود. وی تصریح كرد: تامین سبزی های مصرفی خانوارهای شهر مشهد از این طریق علاوه بر اشتغال زایی برای بخشی از جامعه با جمع آوری پسماند سبزیجات، ‌و تبدیل آن به كود باعث می شود دوباره به چرخه طبیعت بازگشته و خدمتی در حوزه محیط زیست نیز صورت بگیرد.

نایب رئیس کمیسیون خدمات شهری تاكید كرد: همچنین در بخش تاكسیرانی ویژه بانوان در حال حاضر ۱۴۰ راننده خانم مشغول كار و خدمت رسانی به شهروندان هستند و در همین راستا مجوزهای مربوط به آژانس ویژه بانوان در هر یك از محلات مشهد نیز صادر شده است. وی از بهره برداری بزرگترین پارک اختصاصی بانوان مشهد با نام پارک ریحانه تا پایان سال خبر داد و گفت: احداث این پارك با مساحت ۲۰ هكتار از سال ۹۲ در منطقه هفت شهرداری مشهد آغاز شده بود و تاكنون نزدیك به سه میلیارد تومان هزینه داشته است و در بهمن ماه امسال به بهره برداری خواهد رسید.

غیور با بیان اینكه تمامی مدیریت و اداره پارك ریحانه توسط بانوان صورت می گیرد، تصریح كرد: در طراحی این پارک امکاناتی از قبیل پیست دو چرخه سواری، فضای بازی کودکان، کلبه فرهنگ، سالن ورزشی، خانه کودک، آبنما و به منظور ایجاد فضای مناسب جهت تامین آرامش و رفاه بانوان در نظر گرفته شده است. وی اضافه كرد: همچنین تلاش شده تا در پارك های بیش از پنج هزار هكتار مترمربع مانند پارك ملت، ‌رجا، نصرت، پردیس، ارم و پارک بهشت فضای ویژه ای برای بانوان در نظر گرفته شود و با صرف اعتبار دو میلیارد تومان فضایی از این پارک ها جدا و به بانوان اختصاص داده شد.

عضو هیئت رئیسه شورای اسلامی شهر مشهد ادامه داد: در همین راستا با آموزش و پرورش خراسان رضوی توافقی صورت گرفته است تا در ساعات تعطیل ادارات آموزشی، ‌سالن های ورزشی این دستگاه به بانوان اختصاص پیدا كند. وی افزود: همچنین هشت سالن بحران مشهد كه در مناطق مختلف احداث شده است نیز در اختیار بانوان قرار دارد.

« منبع خبری : مهر » آخرین ویرایش : ۲۱ دی ۱۳۹۳, ۱۲:۴۰


نظر سنجی اقتصاد شرق

اخبار تصویری

پیشخوان خبر

یادداشت ها