مدیرعامل شرکت فولاد خراسان :

با کنترل تحریم های داخلی از این گذرگاه عبور خواهیم کرد

۲۳ مرداد ۱۳۹۷ کد خبر : 2139
مدیرعامل شرکت فولاد خراسان در نشست خبری با نمایندگان رسانه های گروهی ملی و بومی در نیشابور گفت: اگر تحریم های داخلی را تشدید نکنیم می توانیم از این گذرگاه عبور کنیم. تلاش بنگاه ها این است که برای حفظ وضعیت موجود و پایداری اشتغال و تولید تلاش کنند. سید حسین احمدی گفت:در حال حاضر ذخیره سازی آیتم های استراتژیک تا پایان ۹۸ را انجام می دهیم و امیدواریم بانکها و نهادهای زیربط در این زمینه همراهی کنند‌.


ادامه تمرکز بر بومی سازی تجهیزات
مدیرعامل فولاد خراسان با اشاره به احتمال تشدید تحریم های ظالمانه گفت: ماهانه حدود ۵ میلیارد تومان خرید قطعات یدکی و تجهیزات داریم و تلاش میکنیم تا حتی الامکان شبیه آنچه هفته پیش درباره تولید داخلی استندهای نورد در مشهد انجام دادیم و قبلا توسط شرکت دانیلی ایتالیا انجام میشد، بومی سازی انجام بدهیم.
بومی سازی در داخل اینقدر اهمیت دارد که اگر ۱۰ برابر قیمت خارج هم تمام شود انجام میدهیم.
احمدی ادامه داد: البته در مورد اخیر این کار را به مناقصه گذاشتیم و تولید استندها به مراتب از نمونه خارجی ارزان تر تمام شده است و ما آن را ازمایش هم کرده ایم.

مدیرعامل فولاد خراسان با بیان اینکه سیاست ما این است که روی پای خودمان بایستیم گفت:با استفاده از شرایط برجام قراردادی ۴ میلیون یورویی با شرکت دانیلی ایتالیا برای توسعه خط فولادسازی شماره یک در حال اجرا داریم.
این پروژه هم افزایش تولید ایجاد می کند و هم مصرف انرژی و الکترود گرافیتی را که نگرانی درباره تحریم آن وجود دارد به میزان ۳۰ درصد کاهش میدهد.

پروژه تولید سنگ آهن در سنگان را دوساله به نتیجه می رسانیم
مدیرعامل قطب تولید فولاد شرق کشور گفت: در سنگان حدود ۲۰۰ میلیارد تومان سرمایه گذاری کرده ایم و در بخش خارجی ۷۷ میلیون دلار سرمایه گذاری در دست اقدام است.
احمدی افزود: چون بخشی از سهام شرکت اتوتک در اختیار امریکایی هاست و از اجرای آن عقب نشینی کرده اند در حال جایگزینی شرکت اروپایی تیسن کروپ هستیم که قائل به تحریم های آمریکا نیست.
وی ادامه داد: در نظر داریم که از طریق صادراتمان مشکل تامین ارز این پروژه را حل کنیم و آن را ظرف ۲ سال آینده به نتیجه برسانیم..
احمدی در پایان گفت: شرکت دانیلی با وجود تبلیغات رسانه ای و اعلام رسمی تبعیت از تحریم های امریکا برای ارائه خدمات مهندسی و ساخت اعلام آمادگی کرده است..

مدیرعامل فولاد خراسان با انتقاد از بداخلاقی ها درباره مصرف آب در این مجتمع گفت: کمتر از نیم درصد از ۵۴۰ میلیون مترمکعب آب مصرفی شهرستان نیشابور را مصرف میکنیم در حالی که ۹درصد مالیات کل خراسان رضوی را میپردازیم و ۵۰۰۰ نفر شغل مستقیم ایجاد کرده ایم.
فولاد خراسان در راستای مسولیت اجتماعی اش حفاظت از منابع ملی را در دستور کار دارد و فراتر از نیاز و مسولیت خودش برای حفاظت از منابع کار می کند.

اقتصاد شرق آخرین ویرایش : ۲۳ مرداد ۱۳۹۷, ۱۷:۱۰


نظر سنجی اقتصاد شرق

اخبار تصویری

پیشخوان خبر

یادداشت ها