واکنش رئیس شورای شهر مشهد به شایعات مربوط به انتقال امتیاز تیم فوتبال پدیده به شهرداری

تمایلی به تیم‌داری نداریم

۱۵ مرداد ۱۳۹۷ کد خبر : 2129
دنیای اقتصاد- رئیس شورای شهر مشهد درباره تیمداری شهرداری و حمایت از پدیده گفت: تمایلی به این کار نداریم.

محمدرضا حیدری در نشست خبری اظهار کرد: زمانی موضوع تیمداری شهرداری از طرف اهالی فوتبال پیگیری و طرح شد که هر دو تیم دچار مشکل شدند. مصوبه ستاد تدبیر استان برای واگذاری پدیده وجود دارد اما کسی وجود نداشت که این مسئولیت را برعهده بگیرد لذا اهالی فوتبال به سمت شهرداری آمدند و شهرداری از حیث مسئولیت اجتماعی به مساله ورود کرد. هم اکنون هم در حال بررسی هستیم ولی تمایل همه ما این است که به این سمت نرویم.

وی همچنین درباره احتمال بازنشستگی شهردار مشهد گفت: از نظر ما حالت مطلوب حفظ فرد باتجربه و با سابقه مانند تقي‌زاده و استفاده از نیروهای جوان در تیم اوست.

حیدری با تاکید بر اینکه در شورای شهر مصمم هستیم پروژه‌های نیمه‌تمام شهرداری به اتمام برسد، افزود: یکی از موضوعات اساسی ما موضع ضد فساد است و همین رویکرد باعث برخی تخریبها توسط کانالهای بی‌نام و نشان است. ما به خاطر جلوگیری از ناامیدی گزارش نهادهای نظارتی و تخلفات اقتصادی را منتشر نمی‌کنیم و بنا نداریم به فضای ناامیدی چیزی بیافزاییم.

وی با بیان اینکه نوع پرداختها در برخی موارد در شورای قبل تعجب‌آور بود، تصریح کرد: به آنهایی که علیرغم نجابت ما داده‌های مخدوش را در جامعه منتشر می‌کنند هشدار می‌دهیم که این کار شایسته نیست. شورا حاضر است پای همه هزینه‌های شفافیت با مردم بایستد.

رئیس شورای شهر مشهد اظهار کرد: متن بودجه 97 در اختیار مردم قرار گرفته و قرار است تمام هزینه‌ها و معاملات مجموعه شهرداری اطلاع‌رسانی شود. به دلیل کاهش اعضای شورا از 25 به 15 فشار کاری زیاد شده ولی کمک کمیسیون حقوقی را اضافه کرده‌ایم که از پرکارترین کمیسیون‌هاست و شورا طی این مدت بر 320 مناقصه شهرداری نظارت کرده است.

وی گفت: سامانه فاش به رغم ایراداتی که دارد بناست همه معاملات شهرداری برای ایجاد شفافیت در آن ثبت شود. از همه مردم هم دعوت می‌کنم هر نوع گزارش یا خبری را که خلاف رویه‌های قانونی است به ما اعلام کنند.

حیدری خاطرنشان کرد: امسال شهربازی پارک ملت از طریق مزایده واگذار و اختلاف۱۳میلیادری نسبت به قرارداد قبلی طی یکسال ایجاد شد. همچنین واگذاری درصدی از اوراق مشارکت به شهردار برای هزینه خارج از شمول را قبل از ورود دیوان محاسبات لغو کردیم. از طرفی، اگر مدیرانی در دوره قبل پول اضافه دریافت کرده‌اند با کمک نهادهای نظارتی با تک تک آنها وارد گفتگو شده‌ایم تا مبالغ برگردد.

وی افزود: برخی سفرهای خارجی در دوره قبل غیرقانونی بوده و بررسی کردیم اگر مدیریت شهری متضرر شده است باید استیفا شود. اما دلیلی نمی‌بینم فعلا این موارد را رسانه‌ای کنیم. همچنین برخی هزینه‌های مشهد دوست داشتنی مستقیم از سازمان فرهنگی بوده و برخی دیگر هم در بین شهرداری مناطق پخش شده است و لذا داده دقیقی وجود ندارد و می‌تواند از مصادیق تفحص در عملکرد گذشته شهرداری باشد.

« منبع خبری : دنیای اقتصاد » آخرین ویرایش : ۱۵ مرداد ۱۳۹۷, ۱۲:۲۶


نظر سنجی اقتصاد شرق

اخبار تصویری

پیشخوان خبر

یادداشت ها