رئیس کمیسیون ویژه توسعه و عمران توس شورای شهر مشهد

باغ فاخر ایرانی در جلوخان آرامگاه فردوسی احداث می‌شود

۱۱ تیر ۱۳۹۷ کد خبر : 2106
دنیای اقتصاد- رئیس کمیسیون ویژه توسعه و عمران توس از احداث باغ ایرانی فاخر در جلوخان فردوسی توسط شهرداری مشهد و با هزینه‌ای بالغ بر ۷ میلیارد تومان خبر داد.

مسعود ریاضی ادامه داد: جلوخان آرامگاه فردوسی ۷ هکتاری است که قرار است باغی ایرانی و فاخر همانند باغ خود آرامگاه در این مکان احداث شود.

او ادامه داد: در همین راستا تفاهم‌نامه‌ای بین شهرداری مشهد و ادراه کل میراث فرهنگی خراسان رضوی به امضا رسیده و مشاور طرح نیز انتخاب شده است.

ریاضی با حضور در منطقه توس که شامل: کهندژ و ترک تاریخی توس، هارونیه، گود کشتی چوخه فردوسی و آرامگاه فردوسی می‌شود، در جمع خبرنگاران دربارة اهمیت و ویژگیهای این منطقة تاریخی سخن گفت و در ادامه با بیان اینکه قصه‌ها و داستان‌های به‌جا مانده از آثار تاریخی به توسعه گردشگری این منطقه کمک می‌کند، گفت: متاسفانه به بخش گردشگری در کشور ما کمتر توجه شده است.

وی با اشاره به اینکه ساماندهی و احیای دیوار باره نیز توسط میراث فرهنگی آغاز شده است، تصریح کرد: شهرداری مشهد در گام بعد از ساماندهی جلوخان، ساماندهی پیاده‌راه پردیس یعنی حدفاصل هارونیه تا جلوخان آرامگاه فردوسی را در دستور کار خود خواهد داشت.

ریاضی با بیان اینکه امسال بودجه قابل توجهی از سوی میراث فرهنگی، دولت و فرمانداری برای توس اختصاص داده شده است گفت: در شورای شهر راه اندازی فرهنگسرای توس و فردوسی و همچنین نامگذاری هفته فردوسی (توس) را به‌جای روز فردوسی پیگیری می‌کنیم.

 

« تهیه کننده : ضحی زردکانلو » « منبع خبری : دنیای اقتصاد » آخرین ویرایش : ۱۱ تیر ۱۳۹۷, ۱۱:۰۵


نظر سنجی اقتصاد شرق

اخبار تصویری

پیشخوان خبر

یادداشت ها