رئیس کمیسیون اقتصادی، سرمایه‌گذاری و مشارکت های شورا شهر مشهد

مشهد از نظر پروژه‌های تجاری اشباع شده است

۱۱ تیر ۱۳۹۷ کد خبر : 2105
دنیای اقتصاد، مشهد- رئیس کمیسیون اقتصادی، سرمایه‌گذاری و مشارکت‌های شورای شهر مشهد گفت: بسیاری از نقاط مشهد از نظر پروژه های تجاری اشباع شده و بحثی که امروز بیشتر از روزهای دیگر مطرح است، موضوع توجه به پروژه هایی در جهت غنی‌سازی اوقات فراغت و تامین خدمات مورد نیاز برای زائران و مجاوران است.

احمد نوروزی در دومین نشست خبری خود در جمع خبرنگاران با بیان این مهم که تاثیر نوسانات اخیر ارزی بدون شک بر روی تمامی فعالیت‌های اجرایی کشور تاثیرگذار است و بسیاری از مسائل به افزایش هزینه‌های جامعه مربوط می‌شود، گفت: بخشی از اقدامات و برنامه‌ریزی حوزه‌های مختلف از جمله پروژه قطارشهری که وابسته به واردات است تحت تاثیر این امر قرار خواهدگرفت.

نوروزی در ادامه به دو رویکردهای بارز و اصلی کمیسیون سرمایه‌گذاری، اقتصادی و مشارکت‌های شورای شهر مشهد اشاره کرد و گفت: رویکرد نخست، حل مسائل و مشکلات پروژه‌های موجود شهر و ایجاد اعتماد نسبت به شهرداری در جامعه است. وی تصریح کرد: اعتماد مردم و سرمایه‌گذاران نسبت به شهرداری با شعار ایجاد نمی‌شود؛ در جهت تحقق این مهم باید گام‌های عملی برداشت و اقداماتی که تاکنون انجام شده مصداق بارز عزم مدیریت شهری برای این جلب اعتماد است. وی ادامه داد: ما در گام بعدی به‌دنبال تعریف پروژه‌های جدید اقتصادی و اجرایی کردن آنها هستیم.

نوروزی با بیان اینکه برای جذب سرمایه‌گذار خارجی آنگونه که باید نتیجه مثبتی حاصل نشده، ادامه داد: در بحث فاینانس تصمیماتی گرفته شده که هنوز وارد مرحله اجرا نشده است.

وی در تشریح کمک‌های دولتی در خصوص نوسازی و بهسازی بافت پیرامونی حرم رضوی نیز گفت: تاکنون کمک قابل ملاحظه‌ای از سوی دولت شاهد نبوده‌ایم ولی این موضوع به منزله صفر بودن کمک‌های دولت نیست؛ درحال حاضر نیز امیدی به کمک‌های دولتی نداریم لیکن به همت شهردار مشهد اید‌ه‌ خاصی مطرح شده که در حال پیگیری آن هستیم.

نوروزی با تاکید بر اهمیت مشارکت مردم در نوسازی و بهسازی و تجمیع اراضی در بافت‌های فرسوده، گفت: در همین راستا مقرر شده حداقل 20 گروه تسهیلگر با هدف تعامل با مردم در زمینه تجمیع اراضی به کارگرفته شوند و موضوع اجرای طرح های تفصیلی با مشارکت مردم صورت گیرد.

 

« تهیه کننده : ضحی زردکانلو » اقتصاد شرق آخرین ویرایش : ۱۱ تیر ۱۳۹۷, ۱۱:۰۱


نظر سنجی اقتصاد شرق

اخبار تصویری

پیشخوان خبر

یادداشت ها