معاون استاندار خراسان رضوی:

واگذاری تسهیلات به کارآفرینان خراسان رضوی در دستور کار قرار می‌گیرد

۱۷ دی ۱۳۹۳ کد خبر : 208
معاون ‌استانداری خراسان رضوی گفت: واگذاری تسهیلات به کارآفرینان خراسان رضوی در دستور کار قرار می‌گیرد.

به گزارش  تسنیم، رضا جمشیدی ظهر امروز در جمع خبرنگاران اظهار کرد: باید زنجیره‌ای از خدمات تخصصی در زمینه کارآفرینی ایجاد و کارآفرینی و حوزه کسب و کار خراسان رضوی با توجه به ظرفیت‌ها تقویت شود. وی افزود: طبق دستورالعمل تشویق و ترغیب کارآفرینان در بخش‌های مختلف تولیدی، صادراتی، بانکی و همچنین مسائل حقوقی و قضایی و در چارچوب قوانین و مقررات از تسهیلات ویژه‌ای برخوردار خواهند شد.
جمشیدی حلقه مفقوده رونق کارآفرینی را نبود سرمایه‌گذار به دلیل مطلوب نبودن فضای کسب و کار عنوان و تصریح کرد: حضور سرمایه‌گذار ریسک‌پذیر از لحظه تشکیل ایده در ذهن تا زمان تبدیل به طرح اولیه لازم و ضروری است تا ایده‌های نو و خلاقانه که اغلب توسط کارآفرینان جوان پیشنهاد می‌شود تبدیل به طرح و پروژه شود.
معاون برنامه‌ریزی و اشتغال استانداری خراسان رضوی افزود: باتوجه به اینکه متاسفانه سرمایه‌گذاران تحمل ریسک و پذیرش خطای ایده‌های نو را ندارند، ریسک‌های مالی پوشش داده نمی‌شود و به طرح تجاری تبدیل نمی‌‌شود. وی با بیان اینکه آموزش کارآفرینی یکی دیگر از حلقه‌های مفقوده حوزه کسب‌وکار است اظهار داشت: تعداد کمی از کارآفرینان با شیوه عملکرد تبدیل ایده به طرح آشنا هستند و اغلب در روش‌شناسی دچار ضعف هستند.
جمشیدی گفت: دانشگاه‌ها باید توانایی لازم جهت آموزش تبدیل دانش به مهارت را داشته باشند و در اقتصاد  دانش‌محور کارآفرینی جزء منابع تعیین‌کننده توسعه محسوب می‌شود.
جمشیدی درباره نقش دولت در رونق کارآفرینی و بهبود فضای کسب‌وکار تصریح کرد: بخش دولتی جزو بسترهای اصلی رشد و توسعه و از ابزارهای اصلی اجرای فعالیت‌ها است، بنابراین ناکارآمدی این بخش مشکلات متعددی را برای جامعه در بر خواهد داشت. وی افزود: تعیین سیاست‌ها، اهداف، روش‌ها و الگوهای مناسب و اجرای برنامه‌های حمایتی و تشویقی می‌تواند مهم‌ترین وظایف محوری دولت در زمینه توسعه کارآفرینی باشد.
معاون استانداری خراسان رضوی با بیان اینکه سیاست‌های دولت در حمایت از توسعه کارآفرینی باید منجر به توسعه کارآفرینی شود افزود: به طور کلی حمایت‌های دولتی باید در جهت؛ حذف محدودیت‌ها و موانع توسعه کارآفرینی و همچنین ترغیب و تشویق کارآفرینان باشد.

« منبع خبری : تسنیم » آخرین ویرایش : ۲۰ دی ۱۳۹۳, ۰۹:۲۰


نظر سنجی اقتصاد شرق

اخبار تصویری

پیشخوان خبر

یادداشت ها