استاندار خراسان جنوبی:

در زمینه تامین سوخت هیچ مشکلی در استان نداریم

۱۷ دی ۱۳۹۳ کد خبر : 207
استاندار خراسان جنوبی گفـت: در حال حاضر هیچ مشکلی در زمینه تامین سوخت در استان ندرایم.

به گزارش ایسنا، وجه‌اله خدمتگزار در مراسم بازدید استاندار از پروژه جدید انبار نفت بیرجند با بیان اینکه این پروژه در سال 86 شروع شده و بنا به دلایلی متوقف شده، گفت: این مخزن گنجایش یک میلیون لیتر سوخت دارد و از پارسال پیگیری جدی در این زمینه شروع شده است. وی ادامه داد: هدف از راه‌اندازی این مخزن تامین سوخت برای مرز ماهیرود و افغانستان است که باعث افزایش ارزش افزوده است و اگر این مهم محقق شود امکان خوبی است و مشکلی در زمینه فرآورده‌های نفتی در استان نخواهیم داشت.

استاندار خراسان جنوبی اظهارکرد: آرزو می‌کنیم نزولات جوی در این استان ببارد و با تامین اعتبارات برای آینده شاهد تغییرات خوبی در حوزه فرآورده‌های نفتی باشیم.
علی‌اصغر اصغری، مدیرعامل شرکت نفت خراسان جنوبی نیز در این بازدید گفت: پروژه انبار نفت بیرجند با ظرفیت 100میلیون لیتر و 20 دهنه شروع شده و در سال 90 به دلیل کم‌کاری پیمانکار متوقف شده است. وی ادامه داد: پارسال در دو بخش ابنیه و مکانیک کال مجدد این پروژه شروع به کار کرده و در بخش ابنیه 90 درصد پیشرفت فیزیکی که تا آخر سال امیدواریم به اتمام برسد.
مدیرعامل شرکت نفت خراسان جنوبی گفت: در حال حاضر خوشبختانه هیچ مشکلی در این زمینه نداریم و یکی از مهم‌ترین اهداف این انبار صادرات به افغانستان است.
اصغری با اشاره به اینکه تمام اعتبار این پروژه از شروع تا پایان حدود 23میلیارد تومان بوده است، گفت: 700 میلیون لیتر در 9 ماهه نخست امسال انواع فرآورده‌های نفتی توزیع شده که از این مقدار70 میلیون لیتر فقط نفت سفید بوده و در مورد توزیع فرآورده‌‌های نفتی هیچ مشکلی در حال حاضر در استان وجود ندارد. وی اظهارکرد: نیروگاه سیکل ترکیبی قاین از شهریور ماه امسال شروع شده و تاکنون 90 میلیون لیتر نفت گاز تحویل شده است.
مدیرعامل شرکت نفت خراسان جنوبی خاطرنشان کرد: علیرغم اینکه امسال هوا از لحاظ گرما مناسب‌تر نسبت به قبل بوده، اما ما قول دادیم که نفت سفید مردم را تامین کنیم.

« منبع خبری : ایسنا » آخرین ویرایش : ۲۰ دی ۱۳۹۳, ۰۹:۱۹


نظر سنجی اقتصاد شرق

اخبار تصویری

پیشخوان خبر

یادداشت ها