معاونت اقتصادی شهرداری مشهد به دنیای اقتصاد خبر داد

انتشار اولین اوراق مشارکت شهرداری‌ها در سال 97

۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ کد خبر : 2052
دنیای اقتصاد، ضحی زردکانلو- معاونت اقتصادی شهرداری مشهد در گفتگو با دنیای اقتصاد درخصوص اوراق مشارکت شهرداری مشهد که برای اولین بار در سال 97 منتشر شده است گفت: این اوراق با سود 20درصد، معاف از مالیات و قابل خرید و فروش در بورس، مربوط به خط دو وسه قطار شهری مشهد است.

رضا خواجه نائینی با بیان اینکه این اوراق زمینه‌ساز مشارکت مردم در توسعة شهر است ادامه داد: سود 20درصدی اوراق مشارکت در مقایسه با نرخ سود رسمی بانک‌ها نرخ سود بهتری است، ضمن اینکه حس مشارکت در شهر را هم به مردم می‌دهد.

وی خاطرنشان کرد: سود قطعی اوراق مشارکت مشهد در طی ده سال گذشته به طور متوسط از همة شهرهای ایران بیشتر بوده و در بورس هم اوراق مشهد تقریبا رکودی نداشته و به موقع پرداخت شده است.

خواجه نائینی مهلت خرید اوراق مشارکت شهرداری مشهد را تا پنجشنبه بیست و هفتم اردیبهشت ماه سال جاری اعلام کرد و گفت: ترجیح ما این است که بیشتر مردم مشهد این اوراق را تهیه کنند.

وی با بیان اینکه 50درصد هزینه‌های اوراق مشارکت را دولت تامین می‌کند و 10درصد از سود 20درصدی مشارکت‌کنندگان را می‌پردازد ادامه داد: ما هرسال بین 500 تا هزار میلیارد تومان اوراق مشارکت برای طرحهای زیرساختی منتشر می‌کنیم.

معاونت اقتصادی شهرداری مشهد انتشار اوراق مشارکت برای خط سه قطار شهری مشهد و بافت فرسوده را جز برنامه‌های آتی شهرداری اعلام کرد.

خواجه نائینی در خصوص اهمیت آموزش در اقتصاد شهری نیز پاسخ داد: اگر می‌خواهیم پروژه‌ای تعریف کنیم و اتفاق مفیدی در شهر بیفتد نیازمند آگاهی و برنامه‌ریزی هستیم.  ما در معاونت اقتصادی شهرداری مشهد سعی داریم آگاهی ذی‌نفعان اقتصاد شهر مشهد را افزایش دهیم تا به رونق اقتصاد شهر کمک کنیم.

« منبع خبری : دنیای اقتصاد » آخرین ویرایش : ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۷, ۱۰:۵۶


نظر سنجی اقتصاد شرق

اخبار تصویری

پیشخوان خبر

یادداشت ها