به بهانه سفر ریاست جمهوری به خراسان رضوی

مشهد در انتظار بودجه برای بازسازی پیرامون حرم رضوی

۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۷ کد خبر : 2047
محمدحسین روشنک* رئیس جمهور استحضا دارند که دولت‌ها در گذشته کمترین سرمایه‌گذاری را در خراسان بزرگ و مرکز آن خراسان رضوی داشته‌اند که نمونه آن محرومیت خراسان از بزرگراهها و مناطق آزاد و صنایع سنگین به‌ویژه با سرمایه‌گذاری دولت در شرق کشور است .

خراسان رضوی از کمبود سرمایه‌گذاری دولت در تامین آب و بروزرسانی کشاورزی در شرایط خشکسالی به منظور حفظ سکونتگاههای روستایی و جلوگیری از هجوم روستاییان به حاشیه شهرها بیش از دیگر مناطق کشور رنج می‌برد .مردم خراسان رضوی و مشهد مقدس مشکلات دولت را در شرایط امروز دنیا درک می‌کنند، لذا خواسته و نیازهای خود را به آرامی و ‌محترمانه جهت استحضار نظام و دولت مطرح می‌کنند تا موجب سوء‌استفاده دشمنان قرار نگیرد.

مردم مشهد انتظار دارند دولت بودجه ویژه‌ای برای بازسازی پیرامون حرم رضوی اختصاص دهند تا بافت فرسوده اطراف حرم بعد از سالهای طولانی از کارگاه ساختمانی رهایی یابد. شهرستانهای استان خراسان رضوی به‌ویژه سبزوار و نیشابور شایستگی تبدیل شدن به مراکز گردشگری، صنعتی پاک و کشاورزی به‌روز شده برای تامین اشتغال فرزندان خود و حتی استقبال معکوس از مهاجران را دارند.

خراسان آرام و معتدل و حامی نظام و دولت و مقامات استانی انتظار دارد نظام و دولت قدر این احترام و اعتدال مردم خراسان رضوی را دانسته و در اختصاص بودجه‌ها به محرومیت‌های این دیار توجه ویژه داشته باشند.

صنایع کوچک و متوسط استان که با سرمایه‌گذاری بخش خصوصی ایجاد شده نیاز فوری به نوسازی و بروزرسانی ماشین‌آلات از محل صندوق ذخیره ملی دارد همچنان که تجارت بخصوص صادرات استان به نگاه مثبت و متفاوت با ویژگی‌های بازارهای همسایه است.

مردم خراسان رضوی همچون همه مردم ایران اسلامی با وجود همه کمبودها و خواسته‌ها سرباز ایران سربلند و حامی دولت اعتدال و مدیران محلی هستند و از دولت به گرمی استقبال می‌کنند.

*رئیس اتحادیه صادرکنندگان خراسان رضوی

« منبع خبری : دنیای اقتصاد » آخرین ویرایش : ۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۷, ۱۱:۲۴


نظر سنجی اقتصاد شرق

اخبار تصویری

پیشخوان خبر

یادداشت ها