مسئول اداره فرش سازمان صنعت خراسان رضوی:

اعتبارات برای ارائه تسهیلات به مشاغل خانگی کافی نیست

۱۷ دی ۱۳۹۳ کد خبر : 204
مسئول اداره فرش سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی گفت: ميزان اعتبار برای ارائه تسهیلات به مشاغل خانگی کافی نیست

به گزارش ایسنا، سعید کاظمی، در خصوص سامانه مشاغل خانگي، عنوان كرد: اين سامانه با عنوان مشاغل خانگي و با همكاري وزارت كار، تعاون و رفاه اجتماعي و صنعت، معدن تجارت طراحي شده است و افراد مي‌توانند براساس رسته شغلي خود در آن ثبت‌نام كنند. وي افزود: به طور مثال ثبت‌نام در رسته قاليبافي داراي 6 زير حوزه است كه اين زيرحوزه‌ها  به سه قسمت مستقل، تحت پوشش و پشتيبان تقسيم‌بندي مي‌شوند.

كاظمي ادامه داد: مستقل به معناي افرادي است كه در خانه و براي خود فعاليت مي‌كنند، تحت پوشش شامل افرادي كه با يك تشكل يا شركت خاص قرارداد مي‌بندند و پشتيبان نيز شامل افرادي می‌شود كه چند واحد خانگي را حمايت مي‌كنند.

مسئول اداره فرش سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی در خصوص مراحل ثبت‌نام در اين سايت، عنوان كرد: افراد پس از مراجعه به سايت، ثبت‌نام و وارد كردن اطلاعات خود كد رهگيري دريافت كرده و سپس برای دریافت کارت به دستگاه اجرايي مربوطه شهرستان خود مراجعه مي‌كنند.

كاظمي اظهار كرد: كارت شناسايي دريافت شده تا سه سال معتبر خواهد بود و با اولويت تاريخ صدور به افراد تسهيلات ارائه مي‌شود. وي با بيان اينكه به طور كلي ارائه تسهيلات، حمايت در زمينه تامين مواد اوليه و فروش محصولات، ‌اهداف كلي اين سامانه است، افزود: در حال حاضر اين سامانه فقط در زمینه ارائه تسهيلات فعاليت مي‌كند.

مسئول اداره فرش سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی با بيان اينكه تا کنون بيش از 6000 مجوز براي عضويت در سامانه مشاغل خانگي خراسان رضوي در حوزه فرش صادر شده است، بیان کرد: در حال حاضر حدود 10 درصد از اين افراد تسهيلات دريافت كردند.

کاظمی در خصوص ميزان تسهيلات دريافتي عنوان کرد: میزان تسهیلات براي افراد مستقل تا سقف 5 ميليون تومان و براي افراد پتشيبان مناسب با تعداد افراد زير حوزه و وضعيت طرح‌ها تا سقف 50 ميليون تومان تسيهلات ارائه مي‌شود.

« منبع خبری : ایسنا » آخرین ویرایش : ۲۰ دی ۱۳۹۳, ۰۹:۱۶


نظر سنجی اقتصاد شرق

اخبار تصویری

پیشخوان خبر

یادداشت ها