زعفران طرح حمایتی وزارت جهاد کشاورزی در اختیار واحدهای فرآوری، بسته‌بندی و صادراتی

۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۷ کد خبر : 2037
دنیای اقتصاد، گروه بنگاهها- رئیس سازمان تعاونی روستایی کشور گفت: زعفران خریداری شده در طرح حمایتی وزارت جهاد کشاورزی در اختیار واحدهای فرآوری، بسته‌بندی و صادراتی قرار می گیرد.

علی اوسط هاشمی در دیدار با رئیس کمیسیون کشاورزیو آب اتاق بازرگانی خراسان رضوی اظهار کرد: سازمان تعاونی روستایی به اهداف اصلی خود که تعیین کف قیمت مناسب برای زعفران کشاورزان است رسیده و طی روزهای آینده بخش عمده زعفران خریداری شده را از طریق بورس کالا با اولویت فروش به واحدهای شناخته شده که در این بخش سرمایه‌گذاری کرده‌اند به فروش خواهد رساند.

وی افزود: موقعیت بین‌المللی زعفران ایران بایستی به سرعت و به نحو مطلوب متحول شود و منافع کشور در این محصول استثنایی با مزیت بالا تأمین شود.

هاشمی بر اخذ گواهینامه معتبر ارگانیک برای زعفران که موجب خریداری زعفران با قیمتی سی تا پنجاه درصد بالاتر تاکید و اظهار کرد: این گواهینامه برای سودآوری و موفقیت بیشتر در بازار جهانی بسیار مهم است.

لزوم اصلاح و تحول در روشهای زراعی

علی شریعتی‌مقدم، مدیرعامل گروه بین‌المللی نوین زعفران و رئیس کمیسیون کشاورزی و آب اتاق بازرگانی خراسان رضوی نیز گفت: برنامه‌ریزی برای تولید بهداشتی با بالاترین کیفیت و با راندمان بالا و توجه به اتوماسیون می‌تواند ارزش افزوده و سود حداقل دو تا سه برابری برای تولیدکنندگان داشته باشد و اختصاص منابع و کمکهای بلاعوض وزارت جهاد کشاورزی در بخش آبیاری نوین برای زعفران ضروری و فوری است.

وی ادامه داد: همزمان لزوم اصلاح و تحول در روشهای زراعی از انتخاب پیاز تا خشک کردن زعفران، توسعه بازار مصرف و تولیدات جانبی و به خصوص معرفی هر چه گسترده‌تر زعفران در بازارهای جدید و قدیمی جهانی نیز اهمیت بسزایی دارد.

 

« منبع خبری : دنیای اقتصاد » آخرین ویرایش : ۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۷, ۱۲:۴۵


نظر سنجی اقتصاد شرق

اخبار تصویری

پیشخوان خبر

یادداشت ها