مدیرعامل مجتمع فولاد خراسان:

10 درصد درآمد مالیاتی استان را تامین می‌کنیم

۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۷ کد خبر : 2036
دنیای اقتصاد، گروه بنگاهها- مدیرعامل مجتمع فولاد خراسان گفت: این مجتمع 10 درصد درآمدهای مالیاتی استان خراسان رضوی را تامین می‌کند.

به گزارش ایرنا، سید حسین احمدی سلیمانی در نشست خبری با اصحاب رسانه افزود: میزان فروش محصولات این مجتمع در سال گذشته 18 هزار میلیارد ریال و مالیات بر ارزش افزوده آن یک هزار و 800 میلیارد ریال بود. وی اظهار کرد: درآمد این مجتمع از سال 90 تا 96 حدود سه برابر شده و جمع کل مالیاتهای پرداختی با احتساب مالیات بر ارزش افزوده فروشها نیز در این مدت پنج برابر شده است.

وی گفت: در راستای سیاست‌های حمایتی دولت فقط از معافیت‌های مالیات صادرات استفاده کرده و معافیت مالیاتی دیگری نداشته‌‎ایم.

احمدی سلیمانی افزود: در این مدت ظرفیت واحد احیای این شرکت 2 برابر و خط گندله‌سازی وارد مدار شده و امسال نیز میزان فروش این مجتمع افزایش خواهد یافت.

وی با بیان اینکه امروز یکی از چالش‌های پیش‌رو بحران آب است اظهار کرد: 40 درصد از آب مصرفی این مجتمع از طریق چاه‌های عمیق و 60 درصد از آب سد بار تامین می‌شود.

مدیرعامل مجتمع فولاد خراسان گفت: بر اساس آمار مسئولان امور آب نیشابور، یک هزار و 900 حلقه چاه آب در دشت نیشابور وجود دارد که سرجمع آب استحصالی از این چاهها 550 تا 600 میلیون متر مکعب در سال است و مقدار آبی که در این مجتمع مورد استفاده قرار می‌گیرد 2 و نیم میلیون متر مکعب در سال بوده که کمتر از نیم درصد آب استحصالی از چاه‌های این دشت است.

وی افزود: این مجتمع برای انجام مطالعه، پژوهش، برگزاری کنفرانس و فرهنگ‌سازی در کودکستان‌ها و مدارس در زمینه‌های حفاظت از منابع آب و جلوگیری از هدر رفت آب آمادگی دارد.

احمدی سلیمانی با بیان اینکه مجتمع فولاد خراسان باعث ایجاد اشتغال مستقیم برای 2 هزار و 800 نفر شده است، اظهار کرد: 2 هزار و 500 راننده سالیانه چهار میلیون تن مواد اولیه مورد استفاده این مجتمع را تامین می‌کنند.

مجتمع فولاد خراسان در منطقه‌ای به مساحت یک هزار و 400 هکتار در 15 کیلومتری شمال غرب نیشابور قرار دارد. این مجتمع شامل 6 کارخانه گندله‌سازی با ظرفیت 2 و نیم میلیون تن، 2 واحد احیای مستقیم با ظرفیت یک و 6 دهم میلیون تن، 2 واحد فولادسازی با ظرفیت یک و چهار دهم میلیون تن و کارخانه نورد با ظرفیت 640 هزار تن در سال است.

 

« منبع خبری : دنیای اقتصاد » آخرین ویرایش : ۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۷, ۱۲:۴۲


نظر سنجی اقتصاد شرق

اخبار تصویری

پیشخوان خبر

یادداشت ها