سرپرست مرکز ارتباطات مردمی ۱٣٧ شهرداری مشهد در بازدید خبرنگاران از این مرکز:

137، اورژانس شهری است

۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۷ کد خبر : 2035
دنیای اقتصاد، ضحی زردکانلو- سرپرست اداره اطلاع‌یابی اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل شهرداری مشهد با بیان اینکه مرکز ارتباطات مردمی 137 بستری برای نظارت بر عملکرد مدیریت شهری است، گفت: این مرکز می‌تواند یک اورژانس شهری تلقی شود.

مهدی دانش هفتة گذشته در جمع خبرنگارانی که به بازدید مرکز ارتباطات مردمی 137 رفته بودند، گفت: سال گذشته 309 هزار و 245 تماس ورودی در این مرکز ثبت شده است که 217 هزار و 852 تماس پس از پیگیری از طریق مسئولان شهری و 170 هزار و 942 تماس در لحظه پاسخ داده شده است.

وی با بیان اینکه این مرکز دارای 30 خط ورودی است و روزانه حدود هزار تماس را دریافت می‌کند، میانگین مدت مکالمات مرکز 137 با هر شهروند را 2 دقیقه و 30 ثانیه اعلام و تصریح کرد: در مجموع سال گذشته شهرداری مشهد 12 هزار و 855 ساعت شنوندة شهروندان بوده است.

سال 88 نقطة عطفی در توسعة مرکز ارتباطات مردمی شهرداری مشهد

دانش خاطرنشان کرد: مرکز 137 فعالیت خود را در ابتدای دهة هفتاد تنها با یک کارشناس و پاسخگویی و دریافت کمتر از 30 تماس ورودی روزانه آغاز کرد تا اینکه در سال 88 نقطة عطفی در فعالیت مرکز 137 ایجاد شد.

این مقام مسئول تصریح کرد: سال 88 ساختار سازمانی 137 شکل گرفت و رسیدگی به درخواست‌ها براساس استانداردهای خاصی همراه شد.

سرپرست اداره اطلاع‌یابی اداره‌کل روابط عمومی و امور بین‌الملل شهرداری مشهد ادامه داد: پیش از سال 88 گردش پیام‌ها به شیوة دستی انجام می‌شد که تحلیل اطلاعات را دشوار می‌کرد، اما از سال 88 به بعد، سرعت گردش پیام برای دریافت، پاسخگویی و پیگیری افزایش قابل ملاحظه‌ای پیدا کرد.

دانش با بیان اینکه چنانچه شهروندان نکاتی پیرامون مسائل شهروندی دارند یا خواستار ارائه پیشنهادات و انتقادات خود به شهرداری هستند، مرکز 137 آمادة دریافت پیام‌ها و انعکاس آن به مدیران مربوطه است گفت: تمام مسائل شهروندان در قالب 44 دسته موضوع تقسیم‌بندی و این موضوعات نیز به 360 زیر موضوع دیگر منشعب می‌شود.

وی با اشاره به این مهم که اطلاعات و آرشیو موجود در مرکز 137 زمینة تحلیل و بررسی مسائل شهری را فراهم می‌آورد، گفت: این اطلاعات می‌تواند ورودی خوبی برای پروژه‌های شهری و برنامه‌ریزی پیرامون آنان تلقی شود.

 

«رفت و روب» بیشترین موضوع مطرح شده با 137

دانش در بخش دیگری از سخنان خود خاطرنشان کرد: بیشترین مسائل مطرح شده توسط شهروندان به‌ترتیب در حوزه‌های رفت و روب، سد معبر، فضای سبز، ساخت و ساز و آسفالت است.

وی ادامه داد: منطقه 2 مشهد نیز به لحاظ وسعت و جمعیت دارای بیشترین پیام ارتباطی برقرار شده از سوی شهروندان با مرکز 137 است و پس از آن مناطق 3 و 9 در رتبه‌های دوم و سوم ارتباطات مردمی هستند.

این مقام مسئول در ادامة ارائة آمارهای این مرکز در سال 96 گفت: معاونت خدمات و محیط زیست شهری، معاونت فنی و عمران، معاونت شهرسازی و معاونت حمل و نقل و ترافیک به ترتیب بیشترین پیامها را در مرکز مردمی ۱٣٧ داشته‌اند.

 

دانش در پایان سخنان خود در پاسخ به سوال خبرنگار دنیای اقتصاد مبنی بر میزان رضایت مردم از عملکرد 137 گفت: طبق نظرسنجی‌های انجام شده این مرکز توانسته بالای 81 درصد رضایت مردمی را جلب کند. وی یادآور شد شهروندان می‌توانند از طریق موبایل، مراجعه به سایت، صندوق پستی، ایمیل و مراجعه حضوری با این مرکز در ارتباط باشند.

« منبع خبری : دنیای اقتصاد » آخرین ویرایش : ۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۷, ۱۲:۴۰


نظر سنجی اقتصاد شرق

اخبار تصویری

پیشخوان خبر

یادداشت ها