استعفای معاون سیاسی، اجتماعی استانداری خراسان رضوی در گفتگو با نماینده مجلس و فعالان سیاسی بررسی شد؛

ماندن یا رفتن معاون سیاسی استاندار

۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۷ کد خبر : 2034
دنیای اقتصاد- در هفته گذشته اخباری مبنی بر استعفای معاون سیاسی، اجتماعی و امنیتی استانداری خراسان رضوی در فضای مجازی منتشر شد.

نمایندگان مجلس، فعالان سیاسی و دانشجویی با ارزیابی مطلوب عملکرد معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان رضوی تاکید کردند که در این مدت احزاب، تشکل‌های سیاسی و سازمان‌های مردم نهاد در استان تقویت شده‌اند. ایجاد خانه احزاب، افتتاح نخستین خانه تشکل‌های اجتماعی غیردولتی(خانه سمن‌‌ها) در خراسان رضوی و ایجاد پارلمان مشورتی بانوان در مرکز استان و شهرستان‌های خراسان رضوی از شاخص‌ترین اقدامات حسینی در معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری بوده است.

به گزارش ایسنا، یک عضو مجمع نمایندگان خراسان رضوی با تایید استعفای معاون سیاسی استاندار گفت: دلیل این استعفا مشخص نیست، ظاهرا استعفایی ناخواسته بوده که علت آن مربوط به تهران است.

حمید گرمابی همچنین با اشاره به جلسه نمایندگان استان که در همین رابطه با سخنگوی وزارت کشور برگزار شد خاطرنشان کرد: ما در حال پیگیری هستیم تا وی در سمت خود باقی بماند. تمایل به تغییر دکتر حسینی از سوی وزارت کشور است و استاندار در این رابطه چنین خواسته و تمایلی ندارد. 

نماینده مردم نیشابور در مجلس شورای اسلامی و عضو فراکسیون امید با ارزیابی مثبت از عملکرد حسینی، ایجاد پارلمان زنان را یکی از حرکت‌های قابل تمجید او برشمرد و افزود: به نظر من تغییر معاون سیاسی استاندار ضرورتی ندارد، زیرا وی در حال انجام وظایف خود است و مدت زیادی هم نیست که معاون سیاسی شده‌ است.

گزینه بهتری برای معاونت سیاسی استانداری وجود ندارد

محمدصادق جوادی‌حصار، عضو شورای مرکزی حزب اعتماد ملی با بیان اینکه حضور حسینی در معاونت سیاسی، اجتماعی و امنیتی استان خراسان ناموفق جلوه نکرده است، عنوان کرد: حتما عملکرد آقای حسینی برای بخش‌هایی قانع‌کننده نبوده یا محصول شرایطی است که باید رصد شود، این سوال مطرح است که آیا این استعفا برای این صورت می‌گیرد که وی را تنزل مقام داده باشند یا وجودش در وزارت کشور نیاز نبوده است. این سوالاتی است که وزارت کشور و مسئولان ذیربط باید پاسخ دهند. 

این فعال سیاسی اصلاح‌طلب با اشاره به عملکرد معاون سیاسی استاندار خراسان رضوی گفت: بسیاری از گروه‌ها عملکرد وی را در حوزه تغییر و تحولات مدیریت سیاسی رضایت‌بخش ارزیابی نمی‌کردند و معتقد بودند که او باید فعال‌تر عمل می‌کرد و برخی شخصیت‌های سیاسی که باید در مقامات فرمانداری‌ها و بخشداری‌ها به کار گرفته می‌شدند را استفاده می‌کرد، شاید توقعات آن‌ها در حدی بوده که حسینی نتوانسته برآورده کند. در مجموع توقعات بخش سیاسی و معطوف به مدیریت استان پاسخ مثبتی در این فاصله دریافت نکرده است و شاید عده‌ای قصد داشتند که این موضوع را به حساب آقای حسینی بگذارند.  

  
جواد آرین‌منش، رئیس خانه احزاب استان خراسان رضوی نیز در این رابطه عنوان کرد: تغییر و تحولات مشکلی را حل نمی‌کند، مگر آنکه با هدف مشخصی صورت گیرد، اگر صرفا بدون مقدمه یا بر اساس فشارهای بیرونی و سلیقه افراد و گروه‌های خارج از مجموعه بخواهد تغییر و تحولی صورت گیرد، این امر مثبت نیست.  

این فعال سیاسی اصولگرا بیان کرد: حسینی اقداماتی را در زمینه توسعه سیاسی، تقویت احزاب، تشکل‌ها و نهادهای مردم نهاد در دو سال گذشته داشته‌ است؛ از جمله اقداماتی که وی پیگیر آن بوده، ایجاد خانه احزاب و تشکل‌ها بوده است که بیش از  1000 تشکل، نهاد،NGO و حزب سیاسی در دوران مدیریت ایشان سازماندهی شده و خانه احزاب نیز مورد حمایتش بوده است. 

محمد صابریان، مسئول سیاسی سازمان جوانان مجمع نیروهای خط امام(ره) در خراسان رضوی نیز در همین رابطه با بیان اینکه گزینه بهتری برای معاونت سیاسی استانداری وجود ندارد، عنوان کرد: من علت را نمی‌دانم، اگر بحث ارتقا شخصی است که ما نمی‌توانیم انتظار داشته باشیم، افراد در زمانی که می‌توانند سمت بالاتری داشته باشند در سمت کنونی خود بمانند اما اگر بحث ناکارآمدی و تغییر و بهبود وضع استان است که من فعلا گزینه‌ای در سطح وی نمی‌بینم. 

وی در خصوص عملکرد دکتر حسینی، اظهار کرد: در حوزه سیاسی در تقسیمات اداری اتفاقات خوبی افتاده و مدیرانی که در این مدت تغییر کردند بیشتر همراه دولت بودند و در سال 96 شاهد انتخابات خوب و سالمی بودیم. در بحث اجتماعی نیز وی در کاهش آسیبهای اجتماعی در حال فعالیت و پیگیری است و همچنین توانسته از ظرفیت‌های سمن‌ها و انجمن‌های اسلامی به خوبی استفاده کند. 

با توجه به رضایت نسبی نمایندگان مجلس، فعالان سیاسی و دانشجویی از عملکرد حسینی در معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی و بیان این نکته که این گویا این استعفایی ناخواسته بوده است، مسئولان وزارت کشور باید به این سوال پاسخ دهند که آیا دولت به دنبال تغییر سیاست در معاونت‌های سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری‌ها است و در این رابطه سیاست جدیدی را در پیش گرفته یا این تغییرات به زعم دولت به دلیل کم کاری مدیران استانی صورت می‌گیرد؟

 

« منبع خبری : دنیای اقتصاد » آخرین ویرایش : ۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۷, ۱۰:۵۴


نظر سنجی اقتصاد شرق

اخبار تصویری

پیشخوان خبر

یادداشت ها