تفاهم‌نامة همکاری معاونت اقتصادی شهرداری مشهد و سازمان سرمایه‌گذاری و کمک‌های اقتصادی و فنی ایران به

تلاش برای جذب منابع خارجی به مشهد

۲۱ اسفند ۱۳۹۶ کد خبر : 2009
دنیای اقتصاد، ضحی زردکانلو- هفته گذشته تفاهم‌نامه‌ای فی‌مابین معاونت اقتصادی شهرداری مشهد و سازمان سرمایه‌گذاری و کمک‌های اقتصادی و فنی ایران با هدف تحقق اهداف مندرج در برنامة ششم توسعه و در جهت جذب منابع خارجی در مشهد به امضا رسید.

این تفاهمنامه با موضوع مشارکت در شناخت فرصتهای سرمایه‌گذاری، اولویتهای حمایتی، پتانسیلهای اقتصادی و سرمایه‌گذاری و تلاش جهت جذب سرمایه‌گذاری خارجی برای اجرای فرصت‌های موجود در حوزه شهر مشهد، به امضای رضا خواجه نائینی معاون اقتصادی شهرداری مشهد و سید جمال فرج‌الله حسینی، معاون سازمان سرمایه‌گذاری و کمک‌های اقتصادی و فنی ایران رسید.  اعتبار این تفاهمنامه دو سال و اصلاح و تمدید آن با توافق طرفین خواهد بود.

معاون اقتصادی شهرداری مشهد در این جلسه با بیان اینکه متولی تامین مالی و جذب سرمایه‌گذاری طبعا  سازمان سرمایه‌گذاری و کمک‌های اقتصادی و فنی ایران است؛ گفت: یکی از اقدامات اولیه ما در معاونت اقتصادی شهرداری مشهد برقراری ارتباط با این سازمان و استفاده از فرصت‌های اقتصادی بود.

رضا خواجه‌نائینی تصریح کرد: شهر مشهد قابلیت‌ها و ظرفیت‌های بسیاری دارد که بهره‌برداری از آنها نیازمند همکاری همه نهادهای مسئول است. تا در نهایت، افزایش سرمایه‌گذاری و رونق اشتغال را در مشهد شاهد باشیم.

 

معاون سازمان سرمایه‌گذاری و کمک‌های اقتصادی و فنی ایران نیز در این جلسه گفت: ما قرار است در برنامة ششم توسعه رشد 8درصدی داشته باشیم که این رشد 8درصدی بدون تامین منابع مالی خارجی و داخلی محقق نخواهد شد.

 سید جمال فرج‌الله حسینی با بیان اینکه شهرداری‌ها در سطح کشور مجموعه‌های وسیعی هستند، تصریح کرد: باتوجه به تمایل شهرداری مشهد و وظیفه‌ای که قانون به عهدة سازمان گذاشته ما آمادة هرنوع همکاری در همة حوزه‌های اقتصادی هستیم.

وی خاطرنشان کرد: پس از برجام ما حدود 23میلیارد دلار جلب سرمایه‌گذار خارجی داشتیم و حدود 31 میلیارد دلار قراردادهای خارجی برای سرمایه‌گذاری در ایران به امضا رسیده است.  حسینی ادامه داد: در حال حاضر اخذ مجوز سرمایه‌گذاری خارجی صرفا از طریق پنجرة واحد الکترونیکی انجام می‌شود و هر سرمایه‌گذار خارجی در هر نقطه دنیا می‌تواند به صورت آنلاین با ما ارتباط برقرار کند. به طبع شهرداری مشهد و شهر مشهد می‌تواند از این خدمات بهره‌مند شود.

« تهیه کننده : ضحی زردکانلو » « منبع خبری : دنیای اقتصاد » آخرین ویرایش : ۲۱ اسفند ۱۳۹۶, ۱۱:۴۹


نظر سنجی اقتصاد شرق

اخبار تصویری

پیشخوان خبر

یادداشت ها