در کمیسیون گردشگری اتاق بازرگانی خراسان رضوی عنوان شد:

گردشگری در تنگنای رکود

۱۴ اسفند ۱۳۹۶ کد خبر : 2007
دنیای اقتصاد، زهرا صفدری- رئیس کمیسیون گردشگری اتاق بازرگانی خراسان رضوی گفت: متاسفانه امسال در حوزه گردشگری شاهد رکودی جدی بودیم و همه دست‌اندرکاران این صنعت در مشهد معتقدند که سال خوبی را پشت سر نگذاشته‌ایم.

محمد قانعی در جلسه کمیسیون گردشگری اتاق بازرگانی خراسان رضوی افزود: افت فعالیت دفاتر خدمات مسافرتی و هتلها و حتی رزرو خطوط ریلی که امسال به طور کامل صورت نگرفته، همگی نشان‌دهنده رکود در بخش گردشگری در سال 96 است.

وی با بیان اینکه رکود اقتصادی به تنهایی عامل مشکلات و دلیل رکود حوزه گردشگری نبود، افزود: دلایل دیگری همچون نداشتن همت لازم و نیز عدم هماهنگی سازمانهای مرتبط در این مورد تاثیر زیادی داشته است، اداره کل میراث  فرهنگی استان امسال تغییرات مداومی را در رده مدیریتی خود شاهد بود به گونه‌ای که سه مدیرکل در سال جاری برای این اداره منصوب شد.

مشاور مدیرکل و دبیر کارگروه گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی نیز با اعتقاد بر اینکه مشکلی به نام نبود طرح جامع گردشگری در استان وجود دارد، تصریح کرد: نمی‌توانیم به درستی بگوییم اکنون چه تعداد واحد اقامتی در مشهد مورد نیاز است.

فرید جواهرزاده خاطرنشان کرد: برای بهبود وضعیت گردشگری استان پیگیری زیادی انجام دادیم و اکنون طرح جامع گردشگری کل کشور در حال تدوین است و بدین ترتیب برای هر استان برنامه اجرایی مجزایی ابلاغ خواهد شد.

وی با تاکید بر اینکه نگاه اداره کل میراث فرهنگی به موضوع گردشگری در مشهد نگاهی تخصصی است، تصریح کرد: به طور مثال در حوزه گردشگری سلامت اتفاقات خوبی می‌تواند رخ دهد که در این زمنیه پیگیر امور هستیم.

دبیر کمیسیون گردشگری اتاق بازرگانی خراسان رضوی نیز به ارائه گزارشی از اقدامات این کمیسیون در سال جاری پرداخت و گفت: در تابستان امسال موضوع مالیات بر ارزش افزوده در حوزه گردشگری را طرح کردیم که تصویب آن در شورای گفتگوی استان از نتایج خوب این پیگیریها بود و امیدواریم این موضوع به صورت ملی هم اجرایی شود.

مژگان ثابت تیموری ادامه داد: دو موضوع گردشگری سلامت و بوم‌گردی نیز به منظور ساختارمند کردن گردشگری در جهت کسب درآمدهای پایدار برای استان در پاییز امسال پیگیری شد.

 

 

 

 

« منبع خبری : دنیای اقتصاد » آخرین ویرایش : ۱۴ اسفند ۱۳۹۶, ۱۰:۴۹


نظر سنجی اقتصاد شرق

اخبار تصویری

پیشخوان خبر

یادداشت ها