در یازدهمین اجلاس دوره ششم نمایندگان اتاق اصناف ایران مطرح شد؛

ضرورت تمرکز اصناف بر آموزش و آگاهی

۷ اسفند ۱۳۹۶ کد خبر : 1998
دنیای اقتصاد، ضحی زردکانلوـ یازدهمین اجلاسیه دوره ششم نمایندگان اتاق اصناف ایران، روز گذشته به میزبانی مشهد در هتل قصر طلایی برگزار شد.

این در حالی است که برخی از مهمانان این مراسم از شهرهای گوناگون به دلایل عدیده مشکلات پرواز به این اجلاس نرسیدند. ابتدای این جلسه با نطق پیش از دستور چند تن از رؤسای اتاق اصناف شهرستانهای کشور که به طرح مسائل و پیشنهادات خود پرداختند همراه بود.

رئیس اتاق اصناف ایران در این مراسم با اشاره به اهمیت تنظیم بازار گفت: در سال جدید وضعیت بازار خوب خواهد بود و در بحث تامین، با کمترین مشکلی مواجه هستیم و علاوه بر این بیش از ۷۰ درصد مشکل ما در اماکن حل شده است.

علی فاضلی با اشاره به میزان بودجه اتاق اصناف کشور متذکر شد: با این مبلغ تامین نیروی انسانی اتاق میسر نیست. وی افزود: شهرستان‌های کوچک برای برگزاری نمایشگاه از طریق اتاق اصناف اقدام کنند و ما علیرغم امکانات کم باید بازار را مدیریت کنیم.

وی ادامه داد: ما منکر مشکلات موجود نیستیم ولی مراقب باشیم روحیه‌مان را دشمن تضعیف نکند. بیش از ۹۳ شبکه روی این موضوع کار می‌کنند. امروز کشور نیاز به اتحاد و شکیبایی بسیار دارد اما برخی از ما در لباس مدیران وارد می‌شویم و آنچه که نباید را انجام می‌دهیم.

رئیس اتاق اصناف ایران خطاب به حاضران جلسه گفت: شما تاثیرگذاران نیروهای مردمی در تمامی ابعاد هستید در اینکه باید حق‌تان را بگیرید شکی نیست اما شان و شخصیت خود را رعایت کنید. هر حرفی دارید در مجموعه خود بزنید و آدم کسی نشوید اگر حرف دارید در  درون خودتان حل کنید و برای پایین کشیدن هم وارد حواشی نشوید.

تقابل کسب‌‍‌وکارهای جدید با سیستم سنتی، چالش مهم اصناف ایران

رئیس مرکز اصناف و بازرگانان ایران در این مراسم گفت: شنیدن سخنان و دغدغه‌های دوستان و همکاران تسهیل کننده تدوین برنامه‌ها و تنظیم سیاست‌گذاریها خواهد بود.

سید جواد احمدی ادامه داد: امیدوارم مسائل و مباحثی که در این جلسات مطرح می‌شود راهگشا و مثمرثمر باشد. وی با بیان اینکه لازم است اگر مسئولیتی را پذیرفتیم به الزامات و مقتضیات آن آگاه باشیم، گفت: در این صورت به تحقق اهداف خود نایل خواهیم شد.

احمدی با نام بردن از تقابل کسب‌وکارهای جدید با سیستم سنتی کسب‌وکار به عنوان عمده‌ترین چالش سازمانها و اصناف ایران تصریح کرد: نباید اوضاع به گونه‌ای پیش برود که از نگاههای کلان به جزئیات تنزل کنیم.

رئیس مرکز اصناف و بازرگانان ایران با تاکید بر اجتناب‌ناپذیر بودن توسعه تکنولوژی گفت: اکنون رتبه ایران در تجارت الکترونیک از بین ۱۳۷ کشور، ۷۷ است.

احمدی با تاکید بر اهمیت آموزش خاطرنشان کرد: اینکه خودمان را درگیر مسائل درون سازمانی کنیم باعث می‌شود از خیلی از مسائل مهم غافل شویم.

فرمانده نیروی انتظامی خراسان رضوی نیز در این مراسم گفت: وقتی صحبتهای شما نمایندگان اصناف و اتحادیه‌ها را شنیدم مشکلات و دردهای خودم را فراموش کردم.

سردار قادر کریمی با بیان اینکه تولید و اشتغال دست شما اصناف است ادامه داد: دغدغه اصناف دغدغه نیروی انتظامی، نظام و حکومت است و نیروی انتظامی تا به امروز مدافع اصناف بوده و هست. وی یادآور شد: در پیروزی انقلاب و هشت سال دفاع مقدس  نقش اصناف ستودنی و غیر قابل انکار است. ما نیز به عنوان سربازان شما همواره انجام وظیفه می کنیم.

در ادامه مراسم رئیس اتاق اصناف مشهد با بیان اینکه استفاده از بحث تسهیلات رونق تولید به وزارت صنعت، معدن و تجارت تکلیف شده گفت: ما در حوزه صنفی نیز ورود پیدا کردیم و ۲۲۰ پرونده را برای دریافت ۷۰ میلیارد تومان تسهیلات به بانکها معرفی کردیم.

محمود بنانژاد ادامه داد: مشکلات اصناف زیاد است و برای برون‌رفت از مشکلات باید خودمان را با تغییرات شیوه‌های نوین کسب‌وکار وفق دهیم. وی با تاکید بر آموزش و آگاهی به عنوان یکی از وظایف اصناف گفت: در همین راستا کارگروه مالیاتی را ایجاد کردیم و با استفاده از کارشناسان مالیاتی گامهای خوبی را در این زمینه برداشته‌ایم.

بنانژاد اظهار کرد: در سال ۹۷ برنامه‌های مهمی را برای آموزش اصناف در نظر گرفته‌ایم.

« تهیه کننده : ضحی زردکانلو » « منبع خبری : دنیای اقتصاد » آخرین ویرایش : ۷ اسفند ۱۳۹۶, ۱۰:۰۱


نظر سنجی اقتصاد شرق

اخبار تصویری

پیشخوان خبر

یادداشت ها