مدیرعامل مجتمع فولاد خراسان در آیین گشایش دو پروژه خدماتی انجمن حمایت از زندانیان:

کمک به کاهش آسیب­های جامعه را از رسالتهای اجتماعی خود می‌دانیم

۲۵ بهمن ۱۳۹۶ کد خبر : 1992
اقتصاد شرق- یک مجموعه خدماتی وابسته به «انجمن حمایت از زندانیان نیشابور» به همت «مجتمع فولاد خراسان» و در راستای ایفای مسئولیتها و تعهدات اجتماعی این مجموعه بزرگ صنعتی در نیشابور آغاز به کار کرد.

به گزارش روابط عمومی مجتمع فولاد خراسان، در این مراسم، معاون استاندار و فرماندار نیشابور، رئیس دادگستری، دادستان، اعضای شورای شهر، شهردار، جمعی از مسئولان شهرستان و مدیران و معاونان مجتمع فولاد خراسان و نیز اعضای هیات مدیره انجمن حمایت از زندانیان نیشابور حضور داشتند.

 مجموعه خدماتی افتتاح شده، شامل پروژه احداث یک واحد نانوایی و نیز خشکشویی است که عواید آن صرف حمایت از خانواده زندانیان غیرعمد و آزادسازی آنان خواهد شد. این مجموعه ابتدا ارائه خدمات خشکشویی برای لباس­کار کارکنان فولاد و نیز تامین نان مورد نیاز رستوان شرکت را بر عهده گرفته و ظرفیت ارائه خدمات به خانواده بزرگ فولاد و رانندگان ناوگان حمل و نقل و نیز مردم ساکن روستاهای اطراف را دارد. درآمد و سود حاصل از فعالیت این دو مجموعه صرف کمک به معیشت مددجویان و خانواده­های زندانیان و نیز آزادی محکومان جرایم غیرعمد خواهد شد.

مدیرعامل مجتمع فولاد خراسان در آیین افتتاح این مجموعه خدماتی گفت: صنعت عظیم فولاد در کنار ماموریت اصلی خود، که تولید فولاد با کیفیت و کمک به خودکفایی اقتصادی کشور است، در قالب پرداختها به شبکه حمل و نقل جاده‌ای و ریلی، شبکه­های تامین انرژی، تامین اجتماعی، واریز مالیات­ها و پرداخت عوارض و... به طور میانگین سالانه 2 هزار میلیارد ریال سرریز توسعه‌ای برای منطقه دارد.

سیدحسین احمدی، مشارکت در انجام این پروژه را به همراه انجمن حمایت از زندانیان، برای حمایت از قشر نیازمند و آسیب‌دیده، به ویژه زندانیان جرایم غیرعمد و خانواده­های آنان دانست و افزود: کمک به رفع دغدغه­های معیشتی و گره‌گشایی از گرفتاری خانواده­های زندانیان غیرعمد و کاهش آسیب به خانواده­های محکومان را توفیقی برای این مجتمع می­دانیم.

وی ایفای مسئولیت­های اجتماعی از سوی مجتمع را با نگاه تقویت ارزش­های معنوی، فرهنگی، اجتماعی و ایجاد منفعت برای ذی‌نفعان، از جمله جامعه پیرامونی یاد کرد و افزود: برای احداث این مجموعه خدماتی که شامل نانوایی و خشکشویی واقع در ورودی سایت مجتمع است، بالغ بر 1 میلیارد و 500 میلیون ریال از سوی مجتمع فولاد هزینه شده که با زیربنای120 متر مربع احداث و برای 8 نفر به صورت مستقیم ایجاد اشتغال کرده است و عواید اقتصادی آن صرف حمایت و گره­گشایی از مشکلات افراد تحت پوشش «سازمان مردم نهاد حمایت از زندانیان» خواهد شد.

مدیر عامل فولاد خراسان و عضو هیات مدیره انجمن حمایت از زندانیان گفت: این شروع یک کار بزرگ است و در این راستا آمادگی داریم که با هدف کاهش آسیب­های اجتماعی، مشارکتهای دیگری در زمینه اقتصادی با انجمن حمایت از زندانیان داشته باشیم.

رئیس انجمن حمایت از زندانیان نیشابور نیز در آیین گشایش مجموعه مذکور گفت: رسالت انجمن را ارائه خدمات به قشری آسیب‌دیده و نیز کمک به آزادی محکومان جرایم غیرعمد، بازسازی شخصیت محکومان مختلف و اصلاح و ارشاد آنان، کمک به امور معیشت و حرفه­آموزی به آنان می‌دانیم.

احمد همت‌آبادی ایجاد فرصت­های شغلی و کمک به خودکفایی مالی، ترغیب و تشویق فعالیت­های فرهنگی ورزشی و تلاش در جهت بهبود بهداشت و درمان جسمی و روحی زندانیان و خانواده‌های آنان را از رویکردهای مهم این انجمن دانست.

انجمن حمایت از زندانیان تشکلی غیردولتی (سازمان مردم نهاد) و زیر نظر قوه قضاییه است که نزدیک به 6 دهه قدمت دارد و در سالهای اخیر خدمات شایانی در امر حمایت از زندانیان و کاهش آسیب­های اجتماعی خانواده­های آنان، به کمک مردم، مسئولان و نیز کمکهای نیکوکارانه اشخاص حقیقی و حقوقی ارائه کرده است.

 

 

اقتصاد شرق آخرین ویرایش : ۲۵ بهمن ۱۳۹۶, ۱۴:۱۷


نظر سنجی اقتصاد شرق

اخبار تصویری

پیشخوان خبر

یادداشت ها