مردم تنها 10درصد نیاز خود را از فروشگاه‌های زنجیره‌ای تامین می‌کنند

۱۸ بهمن ۱۳۹۶ کد خبر : 1986
اقتصاد شرق- مدیرعامل سازمان اتکا گفت: مردم تنها 10 درصد نیاز خود را از فروشگاه‌های زنجیره ای تامین می‌کنند و این درحالیست که این رقم در کشورهای توسعه یافته بیش از 80 درصد است.

محمدمهدی کربلایی در آیین افتتاح بزرگترین و مجهزترین فروشگاه اتکا شرق کشور در مشهد افزود: در کشور برای توسعه فروشگاههای زنجیره ای جای کار زیادی داریم. این فروشگاهها بیشتر از دیگر فروشگاهها حق انتخاب را به مشتریان میدهند و با توجه به رقابت موجود، ناچارند قیمتها را پایینتر عرضه کنند.

وی با بیان اینکه ازین پس شاهد ایجاد مراکز خرید بزرگتر در مشهد و سایر استانها خواهید بود، تصریح کرد: دراین زمینه اولویت را به مناطق محروم و شهرهایی که این ظرفیت را دارند، می‌دهیم؛ مشهد شهری گردشگری است و جای زیادی برای توسعه این فروشگاهها دارد و در حال حاضر با آنچه باید باشد فاصله دارد.

کربلایی درباره فروشگاه اتکا ممتاز ثامن‌الحجج(ع) نیز گفت: در این فروشگاه حدود8 هزار قلم کالا به مشتریان عرضه می‌شود. تخفیفات ما در فروشگاههای زنجیره‌ای اتکا معمولا 5 تا 10 درصد بیشتر از دیگر فروشگاههاست. این تخفیفات کاملا واقعی و شفاف است. البته کار اصلی فروشگاههای ما خدمات‌دهی به خانواده‌های نیروهای مسلح است و تخفیفات برای این خانواده‌ها 30 تا 35 درصد است.

وی یادآور شد: میزان اشتغالزایی در هر 200 متر مربع سطح فروشگاهی 10 تا 15 نفر است و این فروشگاه 4 هزار مترمربعی بین 50 تا 100 نفر اشتغال مستقیم ایجاد کرده اما اگر عرضه مناسب داشته باشیم و مصرف هم بیشتر باشد، تولید توسعه می‌یابد و یکی از آثار فروشگاههای زنجیره‌ای ایجاد اشتغال غیرمستقیم در سطح تولید و توزیع است.

 

اقتصاد شرق آخرین ویرایش : ۱۸ بهمن ۱۳۹۶, ۱۴:۲۰


نظر سنجی اقتصاد شرق

اخبار تصویری

پیشخوان خبر

یادداشت ها