فولاد خراسان آماده تولید گندله شد؛

ورود اولین قطار کُنسانتره به مجتمع فولاد خراسان

۱۵ بهمن ۱۳۹۶ کد خبر : 1980
اقتصاد شرق- در آستانه راه‌اندازی کارخانه گندله‌سازی مجتمع فولاد خراسان و آغاز رسمی تولید گُندله سنگ آهن در این مجتمع صنعتی، اولین قطار حامل کنسانتره که از معادن چادرملو به مقصد فولاد خراسان بارگیری شده بود، وارد این مجتمع شد و در محل انبار کنسانتره شرکت تخلیه شد.

سید حسین احمدی، مدیرعامل مجتمع  فولاد خراسان، در مراسمی که فرمان نمادین تخلیه نخستین واگن حامل کنسانتره را در محل واحد "واگن برگردان" این شرکت صادر کرد، گفت: همزمان با فرا رسیدن دهه فجر و گرامیداشت سی و نهمین سالروز پیروز انقلاب اسلامی، نخستین قطار حامل کنسانتره با ۴۵ واگن از چادرملو وارد فولاد خراسان شد تا همه مقدمات تولید گندله در این شرکت فراهم شود.

به گفته احمدی، راه‌اندازی واحد گندله‌سازی و بهره‌گیری از کنسانتره سنگ آهن، گامی مهم در تکمیل زنجیره تولید فولاد در شرق کشور است.

وی با تقدیر از اهتمام همه معاونان، مدیران و کارکنان شرکت، که در یک دهه گذشته گامهای بلندی برای خودکفایی این مجتمع و تکمیل زنجیره تولید در آن برداشته‌اند، افزود: امروز با افتخار می‌توان اعلام کرد که فولاد خراسان به تعریف اولیه و آرمانی خود، برای تبدیل شدن به نخستین زنجیره کامل فولادسازی شرق کشور نائل شده است و مضمون «اقتصاد مقاومتی؛ تولید و اشتغال» را به عنوان یک راهبرد اساسی در حوزه فعالیت خود تحقق بخشیده است.

معاون خرید فولاد خراسان نیز روز چهارشنبه 11 بهمن ماه در حاشیه این مراسم تشریح کرد: محموله­ی ۱۰۰ هزار تنی کنسانتره سنگ آهن که ماده اولیه و خوراک کارخانه گندله‌سازی است، از مجتمع صنعتی چادرملو خریداری و تامین شده است که برای نخستین بار با ناوگان حمل و نقل ریلی و توسط شرکت فولاد ریل توس در حال حمل به نیشابور است.

مداح افزود: با ورود کارخانه گندله‌سازی به چرخه تولید فولاد، خراسان شاهد رونق و کار و اشتغال پایدارتری در این نقطه از کشورمان خواهیم بود. 

اقتصاد شرق آخرین ویرایش : ۱۵ بهمن ۱۳۹۶, ۱۵:۳۰


نظر سنجی اقتصاد شرق

اخبار تصویری

پیشخوان خبر

یادداشت ها