افتتاح سومین باشگاه دانشگاهی خانه صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی

۱۸ دی ۱۳۹۶ کد خبر : 1958
دنیای اقتصاد، ضحی زردکانلو- هفته گذشته سومین باشگاه دانشگاهی خانه صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی در دانشگاه اقبال لاهوری مشهد با هدف تقویت تعامل صنعت و دانشگاه افتتاح شد.

در این مراسم نایب رئیس خانه صنعت، معدن و تجارت ایران با بیان اینکه یکی از نشانه‌های توسعه در هر کشوری میزان اعتبارات و امکاناتی است که در خدمت پژوهش قرار می‌دهند، گفت: با نگاهی به تاریخ بودجه اختصاص داده شده به پژوهش در کشور که هیچگاه به بیش از 2 درصد کل بودجه نرسیده است به جایگاه علم در ایران پی می‌بریم.

حسن حسینی تصریح کرد: متاسفانه به ما از کودکی آموزش نداده‌اند که حرف اول دنیای امروز را علم می‌زند. وی با اشاره به اقتصاد به‌عنوان یکی از مهمترین علم‌ها، گفت: علم اقتصاد در دنیا تعریف مشخصی دارد اما من هیچگاه متوجه نشدم اقتصاد ما در ایران از چه نوعی است؟!

رئیس خانه صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی با اشاره به تعدد فارغ التحصیلان بیکار خاطرنشان کرد: هدف ما از راه‌ندازی این باشگاهها ایجاد اشتغال برای دانشجویان است.

بزرگترین دغدغه مردم مسائل اقتصادی است

دبیر  خانه صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی نیز در این مراسم به بیان اینکه وقایع اخیر در کشور منجر به رکود اقتصادی خواهد شد گفت:  اگر امروز شاهد تنش در کشور هستیم، باید بدانیم که بزرگترین دغدغه مردم مسائل اقتصادی است، اما  پیش نیاز رونق تولید  و تجارت در کشور آرامش است.

فیروز ابراهیمی نیز ضمن انتقاد از بودجه اندک پژوهش در کشور گفت: سرانه بودجه آموزش در خراسان رضوی به ازای هر نفر تنها 150 هزار تومان است که تا الان دانشگاههای ما با این میزان بودجه معجزه کرده‌اند.

وی با بیان اینکه باشگاه نخست خانه صنعت، معدن و تجارت در دانشگاه فردوسی و دومین باشگاه در دانشگاه امام رضا مشهد راه اندازی شد گفت: به‌زودی چهارمین باشگاه خانه صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی در دانشگاه آزاد اسلامی مشهد افتتاح خواهد شد. 

« منبع خبری : دنیای اقتصاد » آخرین ویرایش : ۱۸ دی ۱۳۹۶, ۱۱:۴۱


نظر سنجی اقتصاد شرق

اخبار تصویری

پیشخوان خبر

یادداشت ها