فرآیند اجرایی پرونده تثبیت کاربری صنایع غرب مشهد

۲۰ آذر ۱۳۹۶ کد خبر : 1930
علی اکبر لبافی* موضوع بررسی نتایج تصمیمات شورای گفت‌وگو پیرامون صنایع غرب مشهد، یک بار دیگر در دستور کار دبیرخانه شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی خراسان رضوی قرار گرفت تا روند اجرای مصوبات این شورا در خصوص پرونده مذکور مورد بررسی قرار گیرد.

حدوداً بیش از بیست سال بود که به دلیل اختلاف بین شهرداری و سایر دستگاه‌های ذیربط با توجه به کاربری‌های باغی و کشاورزی زمینهای بنگاههای اقتصادی محور غرب، مشکلاتی برای جابجایی این واحدها و عدم صدور مجوز پایان کار صنعتی ایجاد شده بود که از طریق جذب وکیل و هزینه‌کرد مبالغ زیادی برای طرح دعاوی در دادگاهها و مراجع مختلف منجر به نتیجه نشد. لذا موضوع در بیست و ششمین جلسه دبیرخانه شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی استان در سال 1395، ششمین و هفتمین جلسه دبیرخانه و کارگروه ویژه صنایع محور غرب در سال 1396، سی و هشتمین جلسه شورای گفت‌وگوی استان مورخ 06/02/1396و سی و نهمین جلسه شورای گفت‌وگوی استان مورخ 27/03/96 بررسی شد و در نهایت طرفین توافق کردند.

توافقات صورت گرفته یک گام بزرگ برای حل این پرونده محسوب می‌شود و پس از برگزاری نشست‌های کارشناسی متعدد و تعریف بعضی چهارچوب‌ها در شورای اجرایی شهرداری مشهد پیرامون اجرایی شدن تصمیمات و توافقات شورای گفت‌وگو، نشستهای مختلف با کارشناسان و مسئولان شهرداری طی یکی دو ماه اخیر برگزار شده تا روند صدور پایان کار را تسریع و واحدهای محور غرب تعیین تکیلف شوند.

در حال حاضر روند اجرایی برای صدور پایان‌کار و مجوزاتی که باید صادر شود، تعریف شده و تلاش شده است، تا حد ممکن گشایش‌های لازم انجام گیرد و رویکرد تعاملی شهرداری با این حوزه تا به امروز نتایج مثبتی در برداشته است.

تشکیل پرونده، بازدید از ملک، نقشه‌برداری، اعلام ضابطه، اخذ توافق و امضای صلح‌نامه و هماهنگی برای گشایش‌ مسیرها،  تحلیل، تنظیم و اتخاذ فرآیند کار بخشی از مراحلی هستند که این واحدها در مسیر اخذ مجوزها، طی می‌کنند.

*رئیس دبیرخانه شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی خراسان رضوی 

« منبع خبری : دنیای اقتصاد » آخرین ویرایش : ۲۰ آذر ۱۳۹۶, ۰۹:۱۵


نظر سنجی اقتصاد شرق

اخبار تصویری

پیشخوان خبر

یادداشت ها