دلیل افت قیمت زعفران چیست؟

معادلة نامساوی تولید و فروش

۱۵ آبان ۱۳۹۶ کد خبر : 1905
دنیای اقتصاد، ضحی زردکانلو- چرا بزرگترین تولیدکنندة زعفران در دنیا با سالانه 200 تن صادرات، بازار این محصول را در اختیار ندارد؟

99درصد زعفران دنیا در ایران تولید می‌شود اما بازار این محصول در اختیار کشورهای دیگری منجمله اسپانیا ست. کارشناسان دلیل این ناکامی را عدم ثبات قیمت زعفران در بازارهای جهانی می‌دانند و از عدم تناسب عرضه و تقاضا به‌عنوان یکی از دلایل مهم و اصلی عدم ثبات قیمت یاد می‌کنند. این نوسان قیمت آنقدر محسوس است که در گفتگویی که با چهار کارشناس زعفران داشتیم هیچکدام حداقل و حداکثر قیمت دقیق این محصول را مانند هم اعلام نکردند. در این گزارش که به بهانة آغاز فصل برداشت زعفران تدوین شده است، به معضلات و مشکلات هرساله ارزشمندترین محصول کشاورزی کشور و استان پرداختیم و پس از طرح آنها راهکارهای کارشناسان را ارائه داده‌ایم.

 

قیمت زعفران 4 الی 5 میلیون و پانصدهزار تومان

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی خراسان جنوبی با بیان اینکه به نسبت توسعة سطح زیر کشت در کشور ما، بازار و فرهنگ مصرف زعفران در دنیا توسعه پیدا نکرده و به تبع آن میزان تولید زعفران بیش از مصرف جهانی آن است، می‎گوید: همین موضوع باعث شده که ما با افت قیمت زعفران مواجه باشیم.

محسن احتشام، قیمت هر کیلوگرم زعفران را بین 4 الی 5 میلیون و پانصد هزار تومن اعلام و تصریح می‌کند: هم صادرکنندگان و هم شورای ملی زعفران هدفشان ثبات قیمت زعفران است. زعفران باید قیمت منصفانه‌ای داشته باشد که هم برای کشاورز و هم برای مصرف کننده مقرون به صرفه باشد، تولید برای تولید نیست تولید برای مصرف است.

وی با  برشمردن خواص دارویی زعفران علاوه بر خواص خوراکی آن ادامه می‌دهد: متاسفانه روی بازارسازی زعفران و معرفی فواید این محصول کمتر سرمایه‌گذاری و تبلیغ شده است. ما نتوانستم در تبلیغات فواید زعفران و تهیه محصولات جانبی از زعفران که موضوع بسیار مهمی است موفق عمل کنیم.

 رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی خراسان جنوبی می‌گوید: علیرغم تلاشهای صادرکنندگان ایرانی در بازارهای جهانی، در بازارسازی و بازارگردانی زعفران، هم در داخل و هم در خارج از کشور کوتاهی شده است، از طرفی هم شاهد تخلفهایی در بازار زعفران هستیم که به این معضل دامن می‌زند.

وی با بیان اینکه باید مردم را نسبت به این موضوع آگاه کرد ادامه می‌دهد: مثلا در خیلی از رستورانها بخاطر اینکه مصرف کنندگان شناخت کافی از زعفران ندارند به‌جای زعفران از مواد رنگی استفاده می‌شود.

احتشام همچنین درخصوص روی کار آمدن بورس زعفران در کشور می‌گوید: بورس اگر درست مدیریت شود می‌تواند در ثبات قیمت زعفران کمک کند. اما مشکل بازارسازی زعفران را حل نمی‌کند. توسعه بازار در گرو اجرایی کردن مفاهیم بازاریابی است. باید این بحث را دنبال کنیم که چگونه متغیرهای اثرگذار بر تقاضای این محصول را در سطح بازارهای جهانی اجرایی کنیم که به سمت برند سازی و توسعه بازار زعفران پیش برویم. مشکل زعفران را واحدهای صنعتی زعفران حل می‌کنند.

وی با ذکر این مهم که بخش دولتی نتوانسته در بحث بازاریابی و بازارگردانی زعفران به درستی  ایفای نقش کند می‌گوید: ورود دولت به بحث زعفران اگر با هدف کمک به کشاورزان باشد که از افت قیمت جلوگیری کند کار خوبی است. علیرغم اینکه این بخش خصوصی است که توانسته برای محصولات کشاورزی در دنیا بازار بسازد، ما امیدواریم اگر دولت هم ورود کرده فقط برای ثبات بازار اقدام کند و اجازه دهد صادرکنندگان و بخش خصوصی که این موقعیت فعلی را ایجاد کرده‌اند کارشان را انجام دهند تا یک هم‌افزایی مثبتی شکل گیرد.

قیمت زعفران 4 الی 5 میلیون و صدهزار تومان

نایب رئیس شورای ملی زعفران نیز قیمت هر کیلوگرم زعفران را بین 4 تا 5 میلیون و صدهزار تومان اعلام می‌کند و می‌گوید: بر اساس کیفیت زعفران قیمتها متغیر است و دلالها و واسطه‌ها نیز در نوسان این قیمت تاثیر گذارند.

غلامرضا میری تصریح می‌کند: با توجه به بی‌برنامگی در اقتصاد و رکود، افرادی در بازار این محصول اخلال ایجاد می‌کنند، در حالی‌که مسیر اصلی زعفران این است که کشاورز محصول را به واحدهای صادراتی و بسته بندی تحویل دهد؛ اما واسطه‌ها زعفرانها را می‌خرند و در خانه‌هایشان انبار می‌کنند که همین موضوع باعث اختلال در بازار زعفران می‌شود.

میری با بیان اینکه 20 سال است که برای حل مشکلات زعفران راهکار می‌دهیم ولی مسیری که تعیین می‌شود هرگز طی نمی‌شود، خاطرنشان می‌کند: ما 8 سال است که طرح جامع زعفران را به مجلس ارائه دادیم و مجلس هم تصویب کرده است، اما این طرح علیرغم اینکه در کمیسیون کشاورزی مجلس و هیات دولت به تصویب رسیده اجرایی نشده است.

وی ایجاد ثبات در بازار زعفران را در گرو توسعه، بازارسازی و بازاریابی اعلام می‌کند و با اشاره به اینکه در بخش داخلی سالانه 650 تن زعفران تولید می‌کنیم، می‌گوید: از دولت می‌خواهیم که بانک زعفران ایجاد کند تا صادرکننده و فروشنده زعفران را بخرد و آن‌را تحویل بانک دهد و پولش را بگیرد، به این شکل این زعفران ذخیره و منجر به ثبات بازار می‌شود.  

میری ادامه می‌دهد: ما باید بتوانیم وارد بازارهای جدید شویم اما متاسفانه نوسانات قیمت باعث می‌شود نتوانیم بازار جدید ایجاد کنیم. وقتی ما نمی‌توانم مشتری را تامین کنیم مشتری به سراغ کشور اسپانیا می‌رود.

نایب رئیس شورای ملی زعفران تصریح می‌کند: ما از ابتدای سال جاری با نمایندگان مجلس شورای اسلامی، معاون جهاد کشاورزی، نمایندگان سازمان توسعه تجارت و سازمان صنعت، معدن و تجارت صحبت و مطرح کردیم برای اینکه کشاورز لطمه نبیند، قیمتها را پایین نیاوریم، چراکه کاهش قیمت به جیب خریدار خارجی می‌رود.

وی می‌گوید: ما از دولت خواستیم تسهیلات در اختیارمان بگذارد تا بازار را حفظ کنیم که اگر عرضه کم شد از زعفران ذخیره استفاده و بازار را کنترل کنیم، که در حال حاضر دولت خودش ورود و شرکتهایی را در این خصوص معرفی کرده که آشنایی چندانی با صادرات ندارند، سوال من این است که چرا این تسهیلات در اختیار صادر کننده توانمند قرار نمی‌گیرد؟ ما زعفران را تا 7 میلیون و 300 هزار تومان هم به دنیا فروخته‌ایم پس توانایی لازم در این خصوص را داریم.

 

قیمت زعفران 4 میلیون و دویست الی 5 میلیون و صدهزار تومان

رئیس کمیسیون کشاورزی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی خراسان رضوی با بیان اینکه تمام محصولات کشاورزی در فصل برداشت یکسری نوساناتی دارند، قیمت هرکیلوگرم زعفران را بین 4 میلیون و دویست تا 5 میلیون و پانصد هزار تومان اعلام می‎کند.

علی شریعتی مقدم معتقد است برخی از واسطه‌ها که کار سالم انجام می‌دهند برای بازار زعفران مشکلی ایجاد نمی‌کنند، او می‌گوید: باید افراد یا مغازه‌داران کوچکی باشند که زعفران را از کشاورز گرفته و به صادرکننده بفروشند، لذا حضور این افراد در بازار زعفران منطقی است.

مدیرعامل شرکت نوین زعفران تصریح می‌کند: البته کسانی هم هستند که زعفران را با مواد دیگری مخلوط و در نتیجه تخلف می‌کنند، همچنین گروهی از دلالها منجر به افزایش یا کاهش قیمت زعفران می‌شوند که اگر حضور این افراد هدفمند نباشد قطعا به بازار زعفران لطمه می‌زند.

وی با اشاره به اینکه امسال پیشرفت محسوسی در صادرات زعفران شاهد نخواهیم بود، می‌گوید: افزایش صادرات باید با برنامه‌ریزی و حمایت دولت همراه باشد که متاسفانه این برنامه عملیاتی وجود ندارد. اگر قرار باشد اتفاقی برای توسعه صادرات زعفران بیفتد نیاز به یک حمایت جدی است چون بازارهای زعفران متناسب با افزایش تولید رشد نکرده‌اند.

شریعتی مقدم ادامه می‌دهد: سالانه 30 تا 40 هزار کیلوگرم به تولید ما اضافه می‌شود، اما بازار زعفران رونق خاصی پیدا نمی‌کند.  اگر قرار باشد صادرات توسعه پیدا کند باید عزم و حمایت ملی اتفاق بیفتد زیرا زعفران به عنوان پرچمدار صادرات غیر نفتی حرفهای بسیاری برای گفتن دارد.

رئیس کمیسیون کشاورزی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی خراسان رضوی با اشاره به اینکه ما در بسته‌بندی محصولات مشکلی نداریم می‌گوید:ما هر بسته بندی مورد نیاز بازار خارجی را می‌توانیم تولید کنیم، مشکلات ما بیشتر در بازگشت پول به ایران و هزینه‌های بالای تولید و مبادله در کشور است. ما به نقطه ای رسیدیم که حتما باید برنامه منسجمی برای زعفران ایرانی داشته باشیم و از سرمایه‌گذاریها و اقداماتی که در صنعت زعفران شده حمایت جدی کنیم.

وی با بیان اینکه بورس هر کالایی به عنوان زیرساخت برای سرمایه گذاری روی یک محصول به شفایت و سالم سازی بازار کمک می‌کند، می‌گوید: در ایران بورس زعفران خیلی رونق نگرفته چراکه ماهیت زعفران بسیار تخصصی است و شرکتهای بخش خصوصی هم نتوانستند در بورس جایی برای خود باز کنند، که اگر این اتفاق بیفتد و استاندارد سازی لازم انجام شود کمک شایانی به بورس زعفران خواهد شد.

 

قیمت زعفران 4 میلیون و سیصد الی 5 میلیون و هفتصدهزار تومان

مسئول واحد زعفران سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی می‌گوید: سازمان جهاد کشاورزی برای اینکه خیلی قیمتها افت نکند برای خرید زعفران وارد بازار شده است.

رامین اسمی، قیمت زعفران را هر کیلوگرمی بین 4 میلیون و سیصد تا 5 میلیون و 700 هزارتومان اعلام می‌کند و می‌گوید: در هرمنطقه‌ای که ارتفاعش از سطح دریا بالاتر باشد و کشاورز در پروسه تولید و برداشت زعفران مدیریتی بهتری داشته باشد، کیفیت زعفران بالاتر است.

وی با بیان اینه چندسالی بود هرکسی که پولی داشت وارد بازار زعفران می‌شد، می‌گوید: از آنجایی‌که کشاورز احتیاج به نقدینگی داشت محصولش را می‌فروخت.

اسمی خاطرنشان می‌کند: خوشبختانه اکنون با وجود بازار بورس قیمت این محصول شفاف است و امیدواریم ثبات بازار ایجاد شود. وی می‌گوید: بورس ملی زعفران ایران از دی ماه سال گذشته آغاز و در  یکی دو ماه گذشته مورد استقبال خوبی قرار گرفته است.

 

« تهیه کننده : ضحی زردکانلو » « منبع خبری : دنیای اقتصاد » آخرین ویرایش : ۱۵ آبان ۱۳۹۶, ۰۹:۲۸


نظر سنجی اقتصاد شرق

اخبار تصویری

پیشخوان خبر

یادداشت ها