استاندار خراسان رضوی تاکید کرد؛

توسعه شرکت‌های دانش‌بنیان در راستای تولید ثروت عمومی و ایجاد اشتغال پایدار

۱۶ دی ۱۳۹۳ کد خبر : 190
علیرضا رشیدیان در جلسه هم‌اندیشی با روسای دانشگاه‌های استان اظهار کرد: خروجی این نشست‌ها باید به استفاده هر چه بیشتر از ظرفیت‌های علمی، به منظور رفع چالش‌ها و تسریع در روند توسعه استان بیانجامد.

به گزارش ایسنا،وی با تاکید بر توسعه شرکت‌های دانش بنیان در راستای تولید ثروت عمومی و ایجاد اشتغال پایدار، افزود: وظیفه مسئولان دستگاه‌های اجرایی پیگیری حل مشکلات شرکت‌های دانش بنیان است و فارغ‌التحصیلان دانشگاه‌ها باید با استفاده از آموخته‌های خود برای فراهم کردن فرصت‌های جدید شغلی تلاش کنند.

استاندار خراسان رضوی گفت: در همین راستا کمیته پیگیری و حل مشکلات شرکت‌های دانش بنیان و فناور با هدف حمایت از شرکت‌های دانش بنیان به منظور هم‌افزایی علم و ثروت و ایجاد زمینه‌های تعامل و اثر بخش همکاری مدیران دستگاه‌های اجرایی با مراکز آموزش عالی و فناور تشکیل می‌شود.

رشیدیان ادامه داد: این کمیته به ریاست معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استانداری خراسان رضوی، نائب رییسی معاون پژوهش و فناوری دانشگاه فردوسی مشهد، دبیری معاون فناوری و نوآوری پارک علم و فناوری خراسان، تعدادی از مدیران دستگاه‌های اجرایی مرتبط و نماینده بانک‌های استان تشکیل خواهد شد. وی در ادامه خواستار تدوین شاخص‌ها برای ارتقای کمی و کیفی سطح علمی دانشگاه‌های استان منطبق بر نقشه علمی کشور شد و تاکید کرد: پایش کیفیت آموزشی استان به ارتقای آموزش‌ها منجر خواهد شد.

   
استاندار خراسان رضوی خاطرنشان کرد: باید با تقویت ارتباط صنعت و دانشگاه، از ظرفیت علمی و تخصصی استان برای تحقق توسعه پایدار استفاده کنیم.

رشیدیان ادامه داد: برای تحقق این مهم، حضور نماینده دانشگاه‌ها به عنوان عضو میهمان در کارگروه‌های ذیل شورای برنامه ریزی، مشارکت گرفتن از آنان در تصمیم گیری و تصمیم سازی‌ها و استفاده از پژوهش‌های کاربردی، ضروری است. وی افزود: باید بانک اطلاعاتی از تخصص‌های موجود تدوین شود تا از طریق آن بتوان ظرفیت‌های استان در حوزه‌های مختلف را شناسایی کرد.

استاندار خراسان رضوی بر لزوم تسریع در ایجاد شبکه دانشگاهی بین دانشگاه‌های استان تاکید کرد و گفت: هدف از ایجاد این شبکه، بهره‌مندی دانشگاه‌ها از ظرفیت‌های علمی و آزمایشگاهی یکدیگر است.

رشیدیان با بیان اینکه «دانشگاه‌ها باید خلاق باشند» ادامه داد: خوشبختانه نگاه جدیدی در زمینه ایجاد دانشگاه کارآفرین در بین روسای دانشگاه‌ها ایجاد شده که این امر باعث ایجاد اشتغال برای فارغ‌التحصیلان دانشگاهی و کاهش دغدغه بیکاری نیز می‌شود.

« منبع خبری : ایسنا » آخرین ویرایش : ۱۶ دی ۱۳۹۳, ۱۲:۲۸


نظر سنجی اقتصاد شرق

اخبار تصویری

پیشخوان خبر

یادداشت ها