بازدید خبرنگاران از هتل تازه بازسازی شده هما مشهد

۱۴ شهریور ۱۳۹۶ کد خبر : 1872
با اتمام مراحل بازسازی یکی از قدیمی ترین هتل های مشهد، خبرنگاران رسانه های جمعی از هتل هما مشهد بازدید کردند.

مدیر هتل هما شماره یک مشهد که سابقه تاسیس آن به قبل از انقلاب اسلامی برمی گردد در جمع خبرنگاران گفت: هتل هما یا "هایت" سابق در سال ۱۳۵۰ در زمینی با مساحت ۷.۵ هکتار تاسیس شد و در سال ۱۳۸۱ عملیات بازسازی آن آغاز شده بود.
فریدون موافق با برشمردن دلایل تاخیر اجرای پروژه بازسازی گفت: هتل هما جزئی از میراث فرهنگی شهر مشهد است و تصمیم درباره چگونگی بازسازی هتلی که احساسی نوستالژیک برای شهروندان مشهدی ایجاد می کند و یا تخریب و ساخت مجدد آن، دلیل تاخیر اجرای پروژه بود. 
وی ادامه داد: با واگذاری مجموعه به سازمان تامین اجتماعی، عملیات بازسازی در سال ۱۳۹۳ به صورت جدی در دستور کار قرار گرفت و در ۳۰ ام تیرماه ۹۶ به پایان رسید.
مدیر هتل هما مشهد در ادامه گفت: سازمان میراث فرهنگی چندبار برای ثبت این مجموعه در آثار فرهنگی مراجعه کرده است و علاقه مردم به حفظ این بنای نوستالژیک باعث آن شد که علیرغم وجود امکان درآمدزایی بیشتر از طریق ساخت هتلی جدید با تعداد اتاق های بیشتر، تصمیم بگیریم بازسازی را با همان نما انجام دهیم.
لازم به توضیح است هتل هما ۱ مشهد تابستان امسال و پس از پایان پروژه بازسازی با حضور وزیر کار و رفاه اجتماعی دوباره مورد بهره برداری قرار گرفت.

« منبع خبری : دنیای اقتصاد » آخرین ویرایش : ۱۴ شهریور ۱۳۹۶, ۱۰:۵۵


نظر سنجی اقتصاد شرق

اخبار تصویری

پیشخوان خبر

یادداشت ها