شهردار منتخب مشهد از دو اولویت کاری خود سخن گفت:

سازماندهی به میدان شهدا و قطار شهری

۴ شهریور ۱۳۹۶ کد خبر : 1868
دنیای اقتصاد، ضحی زردکانلو- شهردار منتخب مشهد در نخستین نشست خبری خود از دو اولیت کاری خود سخن گفت. قاسم تقی زاده خامسی ظهر شنبه در کلاس درسی در دبیرستان حکیم نظامی (که دبیرستان محل تحصیل وی بوده است) با بیان اینکه از وضعیت فعلی میدان شهدا رضایت ندارم گفت: سازماندهی به وضعیت قطار شهری و میدان شهدا دو اولویت کاری من خواهد بود.

شهردار منتخب مشهد دلیل برگزاری این نشست را در کلاس درس احترام به مقام معلم بیان کرد و ادامه داد: می‌خواهم به تمام معلمان خودم و به همة معلمان شهر پیام دهم که شاگرد شما نیتی جز خدمت به مردم ندارد، وی تصریح کرد: قانون نیز حکم می‌کند تا زمانی که رسما شهردار نشدم در شهرداری حضور پیدا نکنم.
وی با بیان اینکه من در مدت مدیریت خود در شهرداری مشهد دو چشم انداز دارم تشریح کرد: مشهد باید کلان شهر شهروند محور و شهرداری باید نهاد پاسخگو، مشارکت پذیر و بدون فساد باشد.
تقی زاده خامسی خاطرنشان کرد: مسائل فرهنگی شهر نیز باید براساس نیازهای زائر و مجاور برنامه ریزی شود. من برای زائران تسهیلاتی ایجاد خواهم کرد که نتیجه‌اش عاید مجاوران شود. 
وی در خصوص مستقر شدن خود در مشهد نیز گفت:  استقرار من در مشهد همزمان با صدور حکم مدیریتی من خواهد بود.
تقی زاده خامسی در توضیح نحوة انتخاب کادر مدیریتی شهرداری گفت:  برای انتخاب نیروهای شهرداری در حال ارزیابی هستم، قطعا با شورای شهر تعامل خواهم داشت اما تصمیم گیری نهایی را خودم انجام خواهد داد. 
وی در ادامه با بیان اینکه در مشهد کادرسازی درستی درخصوص مشاغل مدیریتی برای زنان و جوانان شکل نگرفته است و ابتدا باید از این افراد در سطوح پایین استفاده شود، تاکید کرد: در شرایط مساوی برای به‌کار گیری زنان و جوانان استثناء قائلم.
شهردار منتخب مشهد دربارة رویکرد مدیریتی روزنامة شهرآرا تنها رسانة رسمی شهرداری نیز خاطرنشان کرد: فرض من این است که روزنامة شهرآرا به عنوان یکی از ارکان شهرداری باید کار خود را نه با رویکردی سیاسی که با رویکردی شهری ادامه دهد. 
تقی زاده خامسی با بیان اینکه رویکرد فکری من اصلاح‌طلبی و تعادل است، خود را فردی رسانه‌ای معرفی و خاطرنشان کرد: عموما مقالات من در حوزه‌های اجتماعی و اقتصادی در روزنامه‌ها به چاپ می‌رسد، من به تعامل با رسانه‌ها علاقه مندم چون رسانه صدای مردم است. 
شهردار منتخب مشهد همچنین از ارتباط و دوستی خانوادگی خود با آیت ا... علم الهدی خبر داد گفت: قطعا تعامل خوبی با ایشان و تعاملی برد-برد با آستان قدس رضوی خواهم داشت.

« تهیه کننده : ضحی زردکانلو » اقتصاد شرق آخرین ویرایش : ۴ شهریور ۱۳۹۶, ۱۴:۴۰


نظر سنجی اقتصاد شرق

اخبار تصویری

پیشخوان خبر

یادداشت ها