رئیس کمیسیون کشاورزی اتاق بازرگانی خراسان رضوی:

مشهد با چالش شبکه‌های زیرزمینی محصولات غذایی مواجه است

۲۸ مرداد ۱۳۹۶ کد خبر : 1865
عضو کمیسیون کشاورزی اتاق بازرگانی صنایع و معادن و کشاورزی خراسان رضوی گفت: یکی از مشکلاتی که در حوزه غذا در مشهد وجود دارد فعالیت شبکه‌های زیرزمینی فاقد پروانه در حوزه تولید محصولات غذایی است.

به گزارش اقتصاد شرق به نقل از ستاد اطلاع‌رسانی نمایشگاه آی فود، علی شریعتی‌مقدم با بیان این مطلب اضافه کرد: این موضوع نیازمند فرهنگ‌سازی است، چرا که برخوردهای قهری با این واحدها نتیجه‌بخش نخواهد بود.

وی ادامه داد: یکی از دیگر چالش‌های حوزه غذا دریافت مالیات بر ارزش افزوده از این حوزه است که با توجه به عدم وجود زیرساختهای لازم این موضوع به تولید کننده تحمیل می‌شود و این مشکل نیز باید پیگیری شود.

شریعتی‌مقدم در ادامه با اشاره به اهمیت بحث غذا و صنایع غذایی در مشهد اظهار کرد: این حوزه از چند لحاظ دارای اهمیت است که از این موارد می‌توان به توان علمی بالا در مشهد با توجه به وجود دانشگاههای پیشرفته، پارک علم و فناوری، پارک بیوتکنولوژی و... اشاره کرد.

وی ادامه داد: همچنین مشهد و به طور کلی تر خراسان رضوی در یک منطقه مهم به لحاظ بازار صادراتی وجود دارد، از طرفی در کریدور غرب و از طرف دیگر شرق و شمال است. همچنین مشهد یک شهر مذهبی و گردشگر پذیر بوده و مجموعه این عوامل در کنار هم اهمیت بحث غذا و صنایع مربوط به آن را در مشهد دوچندان می‌کند.

رئیس کمیسیون کشاورزی اتاق بازرگانی صنایع و معادن و کشاورزی مشهد تصریح کرد: سنگ بنای توجه به این اهمیت در نمایشگاه آی فود گذاشته شد. در این نمایشگاه اطلاعات غذایی و نوآوری در حوزه غذا در نمایشگاه گنجانده شد و با توجه به وجود ظرفیت ارزش افزوده در این حوزه چشم‌انداز مثبتی در نمایشگاه شکل گرفت.

وی ادامه داد: فعالیتهای نوآورانه و کارآفرین محور از دیگر موضوعات مهم و مورد توجه در نمایشگاه آی‌فود است و در کنار این مسائل یک رویکرد کلان نیز با هدف غذای مصرفی در این نمایشگاه به تدریج شکل می‌گیرد.

شریعتی مقدم افزود: با توجه به وجود رستوران های متعدد در مشهد به سمتی می رویم که غذای سالم در کنار غذای خوش طعم و با کیفیت مورد توجه قرار می گیرد و با توجه به این موضوع توسعه محصولات ارگانیک در خراسان رضوی با حمایت جهاد کشاورزی، شرکت شهرک های صنعتی خراسان رضوی و ... در دستور کار و اولویت قرار گرفته است.

عضو کمیسیون کشاورزی اتاق بازرگانی صنایع و معادن و کشاورزی مشهد گفت: به طور کلی آنچه در نمایشگاه صنایع غذایی و ماشین آلات وابسته (آی فود) مورد توجه ماست غذای سالم، نوآوری، ایجاد ارزش افزوده و کارآفرینی است که در مشهد شکل خواهد گرفت، همچنین مشکلات واحدهای غذایی شرکت کننده در نمایشگاه جمع بندی شده و در نشست های تخصصی به آن ها پرداخته خواهد شد.

شریعتی مقدم تصریح کرد: در نهایت توسعه بازار صادراتی  و ارتقای زنجیره ارزش غذایی با توجه به ظرفیت ارزش افزوده حوزه غذا در یکسال اتفاق نمی افتد و این موضوعی است که احتیاج به روند سازی دارد و از نمایشگاه آی فود 2017 استارت خواهد خورد.

شایان ذکر است نمایشگاه صنایع غذایی و ماشین آلات والسته (آی فود) از 2 لغایت 5 شهریور ماه در محل نمایشگاه بین المللی مشهد برپا و پذیرای عموم علاقه مندان خواهد بود.

« منبع خبری : اقتصاد شرق » آخرین ویرایش : ۲۸ مرداد ۱۳۹۶, ۰۹:۰۸


نظر سنجی اقتصاد شرق

اخبار تصویری

پیشخوان خبر

یادداشت ها