نمایشگاه «آی‌فود» 2017 شهریور ماه در مشهد برگزار می‌شود

۱۸ مرداد ۱۳۹۶ کد خبر : 1861
نمایشگاه آی‌فود 2017 به عنوان هجدهمین رویداد تخصصی سالانه در زمینه مواد غذایی، ماشین آلات و صنایع وابسته در مشهد برگزار می‌شود.

 

 

به گزارش اقتصاد شرق به نقل از ستاد خبری نمایشگاه «آی فود»، این نمایشگاه با حمایت و پشتیبانی استانداری خراسان رضوی، سازمانهای صنعت، معدن و تجارت و جهاد کشاورزی، پژوهشکده علوم و صنایع غذایی، اتاق بازرگانی و صنایع و معادن، دانشگاه فردوسی مشهد و چند نهاد دیگر و توسط شرکت برساز رویداد پارس از 2 الی 5 شهریورماه 96 در محل نمایشگاه بین‌المللی مشهد برگزار می‌شود.

با توجه به نقش ارزنده و مهم نمايشگاههای بين‌المللی در تبادل اطلاعات فنی و بازرگانی و آشنايی صاحبان صنايع، پژوهشگران و دست اندرکاران با آخرين دستاوردهای صنعتی و فن آوری روز جهان و همچنين به منظور معرفی توان توليد و صادرات کشور، «نمايشگاه بين المللی مواد غذایی، ماشين آلات و صنايع وابسته «آیفود 2017» برگزار خواهد گرديد.

در این دوره از نمایشگاه تاکنون حضور 140 شرکت داخلی و 15 شرکت خارجی قطعی شده که در فضایی به مساحت تقریبی 10000 متر مربع در محل نمایشگاه بین المللی مشهد به ارائه آخرین دستاوردهای خود در زمینه های مواد غذایی، محتویات و ترکیبات آنها، نوشیدنی ها، شیرینی و شکلات، محصولات آردی و نان، شیر و لبنیات و گوشت و همچنین ماشین آلات صنایع غذایی و بسته بندی خواهند پرداخت.

تا کنون حضور شرکت هایی از کشورهای آلمان، اوکراین، چین، لهستان و افغانستان قطعی شده و همچنین حضور هیات های تجاری از کشورهای اسپانیا و افغانستان نیز قطعی است.

 از ویژگی های این دوره می توان به برگزاری اولین رویداد صنعت غذا و محصولات کشاورزی با محوریت کارآفرینی، بازرگانی، نوآوری، ارائه آخرین دستاوردها اطلاعات نوین در صنعت غذا توسط اتاق بازرگانی خراسان رضوی، پژوهشکده علوم و صنایع غذایی و پارک علم و فناوری استان اشاره کرد.

در حاشیه این نمایشگاه تخصصی، برنامه های جانبی متعدد در نظر گرفته شده که کارگاه های آموزشی و کنفرانس های علمی از جمله این برنامه ها می باشد.

در کنفرانس جامعه کشاورزی آلمان (DLG) که شرایط تجارت دو جانبه و بهبود ایمنی غذایی در صنعت فرآوری مواد غذایی بررسی خواهد شد به ریزموضوعات شرایط واردات و صادرات برای مواد غذایی، فناوری های تولید مواد غذایی و آخرین پیشرفت های آن، بسته بندی مواد غذایی، ایمنی غذایی، استانداردهای غذایی و تحلیل آزمایشگاهی و مسایل مربوط به QMS با همکاری کشور آلمان توجه خواهد شد.

همچنین کاربردهای نانو در صنایع غذایی، بازارشناسی و تحقیقات بازار با رویکرد غذا، برندینگ و هویت تجاری از جمله دیگر موضوعات همایشها و کارگاههای تخصصی این نمایشگاه است.

خاطرنشان می شود شبکه زنجیره ای نمایشگاه های آی فود در مشهد، تهران و شیراز برگزار می شود و علاقمندان جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانند به آدرس WWW.IFOODEXPO.COM مراجعه نمایند.

 

اقتصاد شرق آخرین ویرایش : ۱۸ مرداد ۱۳۹۶, ۰۹:۳۴


نظر سنجی اقتصاد شرق

اخبار تصویری

پیشخوان خبر

یادداشت ها