قائم مقام تولیت آستان قدس رضوی

دهة فجر آستان قدس دهة کرامت است

۵ مرداد ۱۳۹۶ کد خبر : 1856
دنیای اقتصاد- قائم مقام تولیت آستان قدس رضوی در نشست خبری اعلام برنامه‌های دهه کرامت که در محل سالن اجتماعات اداره مرکزی آستان قدس رضوی برگزار شد، گفت: به تعبیر آیت الله رئیسی دهه فجر آستان قدس دهة کرامت است.

سید مرتضی بختیاری در پاسخ به سوال خبرنگار دنیای اقتصاد مبنی بر هزینه‌هایی که آستان قدس هرساله در دهة کرامت متحمل می‌شود گفت: مردم نقش مهمی در تامین هزینه‌های جشنهای دهه کرامت دارند، سال گذشته500 هزار نفر در دهة کرامت توسط مردم اطعام شدند. هزینه‌های این دهه را نیز پس از جمع‌بندی اعلام خواهیم کرد.

وی دربارة برنامه‌ریزی برنامه‌های این دهه با بیان اینکه ستاد دائم دهة کرامت تشکیل شده است گفت: امسال 513 برنامة مصوب برای دهة کرامت در نظر گرفته شده که‌ 182 برنامه در مشهد و حرم مطهر، 250 برنامه در استانها، 59 برنامه ملی و فراگیر در سطح کشور، 22 برنامه در حوزة بین‌المللی 13 برنامة شاخص در سطح ملی و 22 برنامة جدید و ابتکاری که در سنوات گذشته وجود نداشت برای امسال برنامه‌ریزی شده است.   

بختیاری با اشاره به اثرگذاری اجلاس اعتاب مقدسه در سال گذشته ادامه داد: برگزاری این اجلاس به مناسبت دهه کرامت در سال گذشته آنقدر اثرگذار بود که پس از آن واژه جدید «زیارت» در شبکه‌های دشمن به‌وجود آمد و برخی از دانشگاه‌های اسرائیل شروع به مقاله‌نویسی در این باره کردند.

بختیاری با تاکید بر اینکه شبکه‌های دشمن، نگاه غضب‌آلودی به این اجلاس داشتند، تصریح کرد: در این راستا اجلاس دوم را نیز در کربلا برگزار کردیم.

وی با بیان اینکه پشتوانة اصلی این برنامه‌ها مردم هستند، تصریح کرد: مجری بسیاری از برنامه‌ها خود مردم هستند که پرچم جشن دهه کرامت را به احتزار درمی‌آورند. نماینده‌های آستان قدس در مراکز استانهای سراسر کشور نیز نقش محوری در گسترش فرهنگ رضوی و برگزاری جشنهای دهة کرامت دارند.

قائم مقام تولیت آستان قدس رضوی با بیان اینکه یکی از برنامه‌های سال 96 آستان قدس ایجاد خانه برای زوج‌های جوان در مشهد است، گفت: قرارداد ساخت این خانه‌ها با پیمانکار بسته شده و قرار است در مشهد 500 واحد در مدت زمان حداکثر 18 ماه به بهره‌برداری برسد.

بختیاری در پاسخ به سوال خبرنگاران دربارة برنامه‌های اشتغال‌زایی آستان قدس رضوی خاطرنشان کرد: در بخش اشتغال محور اقتصاد مقاومتی است از این‌رو تمام تلاش ما این است که باتوسعه تولیدات داخلی، با رعایت استانداردها شاهد رشد اشتغال باشیم.

قائم مقام تولیت آستان قدس رضوی با اشاره به اینکه اعطای وام قرض‌الحسنة اشتغال با کمک کمیته امداد از دیگر برنامه‌های مدنظر است، ادامه داد: در قطعه زمینی در خیابان فرامرز 46 مشهد با پیگیری سازمان اقتصادی رضوی 40 فرصت شغلی برای فارغ‌التحصیلان رشتة گلخانه‌ای در نظر گرفته شده که کلنگش را در دهه کرامت به زمین می‌زنیم.  

بختیاری در پایان با بیان اینکه 27 هزار نفر باید به تعداد خادم‌یاران موجود اماکن متبرکه اضافه شود، گفت: 400 هزار متقاضی وجود دارد که باید مراحل گزینشی را طی کنند. 

« تهیه کننده : ضحی زردکانلو » « منبع خبری : دنیای اقتصاد » آخرین ویرایش : ۵ مرداد ۱۳۹۶, ۰۸:۲۳


نظر سنجی اقتصاد شرق

اخبار تصویری

پیشخوان خبر

یادداشت ها