دغدغه‌های مشترک صنعتگران

۲۰ تیر ۱۳۹۶ کد خبر : 1847
دنیای اقتصاد،ضحی زردکانلو- در حاشیه برگزاری مراسم جشن روز ملی صنعت و معدن در محل نمایشگاه بین‌المللی مشهد با تعدادی از منتخبان به گفتگو پرداختیم

در حال توسعه زنجیرة گوشت مرغ در شرق کشور هستیم

مدیرعامل شرکت خوراک دام و طیور و آبزیان صالح کاشمر می‌گوید: در حال حاضر در حال توسعه زنجیره گوشت مرغ در شرق کشور هستیم.

قدیر صالحی ادامه می‌دهد: مجوز این کار را به عنوان بیست و سومین شرکت توانمند در این رشته از وزارت جهاد کشاورزی گرفتیم و تولید مرغ گوشتی، جوجه یک روزة مادر و همچنین خوراک صنعتی، عرضه گوشت مرغ و نیز فراورده‌های گوشت مرغ و تخم مرغ را با برند پرطلایی عهده‌دار هستیم. صالحی تصریح می‌کند علاوه بر مشهد در استانهای تهران، مازندران، لرستان و کرمانشاه نیز محصولات ما توزیع می‌شود.

پیش از ما تنها اسپانیا و یونان به این فناوری دست پیدا کردند

مدیرعامل شرکت مهراد چاشنی توس می‌گوید: ما در زمینة فراورده‌های کمپوت و کنسرو فعالیت داریم.

حیدر ناظمی با بیان اینکه ما تمام استانداردها را رعایت می‌کنیم می‌گوید: امسال موفق شدیم تولید محصولی داشته باشیم که در ایران حرف اول را بزنیم. پیش از ما در خارج از کشور تنها اسپانیا و یونان به این فناوری دست پیدا کرده بودند.  

تنها تولیدکنندة جوش شیرین در کشور هستیم

مدیرعامل شرکت پترو طرح پارس می‌گوید: ما تنها تولیدکنندة جوش شیرین در کشور هستیم.

علیرضا رحمانی با بیان اینکه واحد تولیدی ما در چناران است، ادامه می‌دهد: ما بالغ بر 100 نفر اشتغال‌زایی داشتیم و توانستیم از واردات این محصول جلوگیری کنیم.

بیش از 10میلیون دلار صادرات داشتیم

مدیرعامل شرکت پیشگامان پلاستیک خراسان که در زمینة تولید ظروف یک بار مصرف فعالیت می‌کند، می‌گوید: تولید محصولات ما از پلمیر پلی استایلن مقاوم و معمولی است.

علیرضا تیموری تاکید می‌کند: مزیت شرکت ما این است که توانستم در سه سال گذشته بیش از 10 میلیون دلار محصولات خود را به کشورهای همجوار صادر کنیم که خوشبختانه این روال هنوز ادامه دارد و امیدواریم در صادرات توفیق بیشتری داشته باشیم.

مهمترین مزیت شرکت ما جذب نیرو است

مدیرعامل شرکت سامانه صنعت پاژ، تولیدکنندة فیلم پلی اتیلن، در مزیت این شرکت می‌گوید: ماشین آلاتی که ما استفاده کردیم به روز بود و توانستیم در امر صادرات موفق عمل کنیم.

محمودرضا ستوده نژاد تصریح می‌کند: مهمترین مزیت شرکت ما جذب نیرو است. وی ادامه می‌دهد: موانع در صنعت همیشه بوده اما ما صنعتگران عادت کردیم و باید به نوعی موانع را کنار بزنیم.

یکی از تامین‌کنندگان اصلی خطوط خودروسازی هستیم

مدیرعامل نیرو گستران خراسان، تولیدکنندة باطری خودرو، با بیان اینکه ما روی کیفیت و صادرات خیلی تاکید داریم، می‌گوید: ما یکی از تامین کنندگان اصلی خطوط خودروسازی در داخل کشور هستیم.

داریوش امانیان خاطرنشان می‌کند: تقریبا مشکلات واحدهای صنعتی یکسان است. وی از نقدینگی، گرفتاریهای ارتباط با خارج از کشور و به روز رسانی تکنولوژی و ... به عنوان مشکلات پیش روی صنعت یاد می‌کند.

در صنعت خودرو تحول ایجاد می‌کنیم

مدیرعامل شرکت الکتریک خودرو شرق، که تولید کنندة قطعات برقی و الکترونیکی در صنعت خودرو است، می‌گوید: ما با خودروسازان بزرگی چون سایپا و ایران خودرو همکاری می‌کنیم.

ناصر صمدزاده، با بیان اینکه ما امسال اشتغال‌زایی بالایی داشتیم تصریح می‌کند: بالغ بر 2هزار و دویست نفر پرسنل داریم که به صورت مستقیم در این شرکت فعالیت می‌کنند. وی می‌گوید: ما پروژه‌های جدیدی درحال انجام داریم که می‌تواند تحول خوبی در صنعت خودرو ایجاد کند.

نوآوری مهمترین مزیت شرکت ماست

مدیرعامل شرکت آریا بارون توس که زمینه فعالیتش تولید ساختمان پیش ساخته است می‌گوید: ما  تولیدکنندة دیوارهای پیش ساخته، اصطلاحا ساندویچ پنل پیش ساخته هستیم.

خلیل محمدزاده طبسی نوآوری در صنعت را مزیت این شرکت برمی‌شمارد و از موانعی چون گران بودن تصحیلات و نبودن نیروی تخصصی کار به عنوان مشکلات این صنعت یاد می‌کند.

اشتغالزایی برای 750 نفر

مدیرعامل شرکت صنایع غذایی دینا میگوید: شرکت صنایع غذایی دینا با برند چی‌توز با 750 نفر نیروی کار، در زمینه تولید فراورده‌های حجیم شده بلغور ذرت و نیز فراورده‌های سرخ شده و حجیم شده بر پایه سیب زمینی، ذرت و گندم و انواع چیپس سیب زمینی با طعمهای مختلف فعالیت میکند، فراورده‌های شیرین مثل انواع کوکی و مغزها و آجیلها از دیگر محصولات ماست.

حمید نیکوئی نوغانی می‌افزاید: شرکت ما یکی از شرکتهای قدیمی و فعال در سطح کشور است و در مدت 27 سال فعالیت خود، توانسته افتخارات زیادی در حوزه‌های صنعت، بهداشت و استاندارد کسب کند. تحقیقات زیادی در زمینه کاری خود داشته‌ایم و محصولاتمان به کشورهای اروپایی و کشورهای همسایه صادر میشود.

رقابت شدید در بازار فرش ماشینی

مدیرعامل شرکت فرش نگین مشهد می‌گوید: این شرکت از سال 71 در زمینه تولید فرش ماشینی شروع به فعالیت کرده و از افتخارات ما این است که در مدت 25 سال اشتغالی پایدار برای 350 نفر ایجاد کرده‌ایم و در زمینه صادرات در حوزه‌های مختلفی فعالیت داشته و تولید خود را مدام توسعه داده‌ایم. ما از فرش ماشینی کار خود را شروع کرده و سپس نخ فرش ماشینی را تولید کردیم و در این زمینه فعالیت مشخصی داشته‌ایم.

عباس مقصودی ادامه می‌دهد: امروزه رقابت تنگاتنگی در تولید فرش ماشینی وجود دارد و خوشبختانه قاچاق کمتری در این محصول صورت می‌گیرد اما مهمترین مساله قیمت تمام شده کالا و رقابت شدید در این بازار است و باید راهی برای صادرات حجم زیاد تولیدی که وجود دارد، ایجاد شود.

اشتغالزایی برای بیش از 1200 نفر

مدیرعامل شرکت الکترو استیل می‌گوید: این شرکت با تولید یخچال و فریزرهای خانگی و صنعتی، از بزرگترین مجموعه‌های تولیدی کشور و از برندهای برتر حوزه تولید یخچال و فریزرهای خانگی است.

مجید محمدزاده طبسی میافزاید: این شرکت با بیش از 50 سال سابقه کار، حدود 1250 نفر نیروی انسانی را مشغول به کار کرده و در زمینه محصولات صنعتی خود صادرات دارد.

بزرگترین شرکت صنعتی شرق کشور

مدیرعامل شرکت ایران خودرو خراسان میگوید: این شرکت نزدیک به 5 هزار نیروی انسانی شاغل را در خود جای داده است و در بحث رقابتی شدن و تولید محصولات جدید، از نظر کیفی همیشه رتبه نخست ایران را در ارزیابیهای بازرسی استاندارد ایران دارد. محصولاتی مثل سوزوکی گراند ویتارا و خودروی هایما که به تازگی در حال تولید آنها هستیم و بقیه خودروهای ما در صدر جدول کیفی هستند.

بیژن زاهدی‌فرد می‌افزاید: شرکت ما بزرگترین خودروساز ایران بعد از ایران خودرو تهران و بزرگترین شرکت صنعتی در شرق کشور است که امسال تولید حدود 140 تا 145 هزار خودرو را پیش‌بینی کرده‌ایم.

 

 

« منبع خبری : دنیای اقتصاد » آخرین ویرایش : ۲۰ تیر ۱۳۹۶, ۱۱:۴۸


نظر سنجی اقتصاد شرق

اخبار تصویری

پیشخوان خبر

یادداشت ها