ایران در عرصه چاپ و بسته‌بندی بازار متمرکز و بزرگی محسوب می‌شود

۱۷ تیر ۱۳۹۶ کد خبر : 1845
اقتصاد شرق- مدیرکل دفتر امور چاپ و نشر وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به موقعیت استراتژیک ایران در منطقه گفت: ایران در عرصه چاپ و بسته‌بندی بازار متمرکز و بزرگی محسوب می‌شود.

به گزارش ستاد خبری نمایشگاه «آی‌پاپ» محمدرضا برازش افزود: صنعت چاپ و بسته‌بندی در ایران به شدت رو به توسعه است و با توجه به منابع اولیه موجود در کشور و تنوع تولیدات غذایی و صنعتی موجود،  ایران می‌تواند محل مناسبی برای سرمایه‌گذاری در این عرصه باشد.   

وی با اشاره به توجه کشورهای صاحب صنعت در زمینه چاپ و بسته‌بندی پس از برجام به ایران بیان کرد: آلمان یکی از کشورهایی است که در این رابطه بسیار خوب وارد عمل شده است و برگزاری نمایشگاه بزرگ چاپ و بسته‌بندی «آی‌پاپ» در محل نمایشگاه‌شهر آفتاب تهران با مشارکت برگزار کننده‌ی نمایشگاه‌های«اینترپک» (interpack)  و «دروپا» ، (drupe) حکایت از توجه کشورهای اروپایی به ظرفیت‌های موجود صنعت چاپ و بسته‌بندی در ایران دارد.
محمودرضا برازش مشارکت برگزارکنندگان «اینترپک» را در نمایشگاه چاپ و بسته‌‌بندی که مهر ماه در تهران برگزار خواهد شد را مثبت و موثر دانست وگفت: امیدوارم ایران و آلمان در این نمایشگاه، شرکای خوب و قابل اطمینانی برای هم بوده و نمایشگاه به نفع دو کشور باشد و منجر به توسعه بیشتر در عرصه صنعت چاپ و بسته‌بندی کشور شود.  
وی با بیان اینکه هرچقدر ورود دولت به بحث های تخصصی فقط حمایتی باشد نه دخالتی، بهتر است، گفت: سعی مان بر این است که این نمایشگاه، نمایشگاه تخصصی و کاملا بر مبنای تکنیکال باشد. هر چقدر مسایل سیاسی یا مسایل حاشیه‌ای در آن کمتر باشد، ثبات بیشتری خواهد داشت. 
برازش با اشاره به اینکه در حال حاضر حضور برخی شرکت‌های چاپ و بسته بندی در ایران کمرنگ است، عنوان کرد: انتظار داریم حضور این شرکت ها به مدد برگزاری چنین نمایشگاه هایی از حد یک دفتر نمایندگی خارج شده و فنی تر شود.
گفتنی است ؛ نمایشگاه چاپ و بسته بندی ( IPAP ) با مشارکت نمایشگاه دوسلدروف آلمان، برگزار کننده نمایشگاه های interpack و drupa از تاریخ 20 الی 23 مهر ماه در نمایشگاه بین المللی شهر آفتاب تهران برگزار می شود.

نمایشگاه بین المللی چاپ و بسته بندی در تاریخ 20 الی 23 مهر ماه 1396 با همکاری نمایشگاه دوسلدورف آلمان توسط شرکت برساز رویداد پارس در محل نمایشگاه بین المللی شهر آفتاب تهران و 1 الی 4 آذر در محل نمایشگاه بین المللی مشهد مقدس برگزار می شود.

« منبع خبری : اقتصاد شرق » آخرین ویرایش : ۱۷ تیر ۱۳۹۶, ۰۹:۵۸


نظر سنجی اقتصاد شرق

اخبار تصویری

پیشخوان خبر

یادداشت ها