رئیس کمیسیون تجارت اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی خراسان رضوی مطرح کرد

تحمیل هزینه‌های اضافی به بهانه خصوصی‌سازی به صادرکنندگان

۸ تیر ۱۳۹۶ کد خبر : 1843
رئیس کمیسیون تجارت اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی خراسان رضوی گفت: برخی از سازمانها و دستگاه‌های دولتی با ایجاد زیر مجموعه‌های خصوصی با عناوین قرنطینه، آزمایشگاه و ... علاوه بر تحمیل هزینه اضافی به صادرکنندگان باعث اتلاف وقت بازرگانان نیز می‌شوند که این موضوع به صادرات لطمه جدی وارد می‌کند

محمدحسین روشنک با بیان اینکه برخی از سازمانها و دستگاهها در زیر مجموعه خود شرکتهای خصوصی به وجود آورده‌اند، اظهار کرد: با بازنشسته شدن پرسنل برخی سازمانها و ادارات مربوط به امر صادرات و واردات، این سازمانها اقدام به ثبت شرکتهای به اصطلاح تخصصی می‌کنند و باعث می‌شوند تا سازمان مطبوعشان تحت عنوان برون‌سپاری بخشی از کار و وظیفه خود را به آنها محول کند، موضوعی که به فرآیند صادرات لطمه جدی وارد کرده است.

رئیس کمیسیون تجارت اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی خراسان رضوی ادامه داد: معتقدیم با توجه به ارزش افزوده و اشتغالزایی که صادرات برای کشور به همراه دارد باید قوانین مرتبط با حوزه تجارت روان شود نه اینکه به بهانه برون سپاری اتلاف وقت و هزینه اضافی به کالای صادراتی تحمیل شود.

روشنک تصریح کرد: اقدامات موازی و دوباره‌کاری سازمانهای نظارتی همچون استاندارد و قرنطینه در امر صادرات و واردات اشکال جدی ایجاد کرده و خسارت زیادی را به بازرگانان، تولیدکنندگان و در نهایت به صادرات از یک طرف و به مردم از طرف دیگر وارد کرده است.

رئیس اتحادیه‌های صادرکنندگان و واردکنندگان مواد اولیه و ماشین آلات خراسان رضوی در پایان از سازمانهای یاد شده خواست موازی‌کاری‌های موجود را با هماهنگی بین دو سازمان از بین ببرند تا به توسعه صادرات و تامین مواد اولیه بنگاه‌های تولیدی داخلی کمک شود.

« تهیه کننده : ضحی زردکانلو » « منبع خبری : دنیای اقتصاد » آخرین ویرایش : ۸ تیر ۱۳۹۶, ۰۸:۵۱


نظر سنجی اقتصاد شرق

اخبار تصویری

پیشخوان خبر

یادداشت ها