پیروزی قاطع لیست امید در مشهد، مسئولیتها را دوچندان می‌کند

۷ خرداد ۱۳۹۶ کد خبر : 1827
اقتصاد شرق- رئیس کمیسیون سرمایه‌گذاری اتاق بازرگانی خراسان رضوی گفت: پیروزی لیست امید در انتخابات شورای شهر مشهد، به شکل قاطع و با این تعداد رأی، به نظر من رکوردی در تاریخ شوراهای این شهر است.

جواد باقری شیروانی در گفتگو با خبرنگار ما افزود: این موضوع علاوه برا اینکه باعث افتخار است و باید به منتخبان تبریک گفت، بار مسئولیت آنها را به اندازه رأیی که کسب کردند، بالا می‌برد.

وی خاطرنشان کرد: اتفاق ارزشمند دیگری که در این دوره از انتخابات رخ داد، ورود افرادی از بخش خصوصی برای نخستین بار به شورای شهر است که کاملا مربوط به بخش خصوصی هستند و امیدوارم با این اتفاق طلسم انحصار دولتی را در حوزه تصمیم‌گیری در کشور بشکنیم و در استانها از فعالان اقتصادی و اجتماعی بخش خصوصی بهره ببریم و وارد حوزه‌های تصمیم‌گیری در مجلس و سایر رده‌های کشور شوند و این یقینا به آینده کشور ما کمک می‌کند.

عضو هیئت نمایندگان اتاق بازرگانی خراسان رضوی اظهار کرد: حوزه وظایف و اختیارات شوراها در قانون مشخص است و امیدوارم شورای پنجم علاوه بر اجرای مرّ قانون در حوزه وظایف خود، فراتر از قانون نرود و بتواند در حوزه مسئولیتش به شکل احسن و به نحو مقتضی با توجه به ترکیب تخصص موجود، انجام وظیفه کند. در ترکیب شورای پنجم، تخصص کافی و لازم برای اینکه جنبه‌های مختلف نیاز شهر در حوزه شورا اصلاح شود و مورد رسیدگی قرار گیرد، وجود دارد.

باقری شیروانی تاکید کرد: امیدوارم شورای جدید همانطور که شعار می‌دهد؛ درگیر بازیهای سیاسی و گرفتاریهای سیاسی نشوند و طبق برنامه‌هایی که اعلام می‌کنند به دلیل عقب‌افتادگیها و مشکلات جدی که شهر مشهد در سالهای اخیر پیدا کرده، با عزم و اراده‌ای راسخ در راستای توسعه، آبادانی، اصلاح درآمدها و ساختار درآمدی شهر، انجام وظیفه کنند.

وی یادآور شد: مشهد نیازمند داشتن شهرداری ملی است، زیرا شهری ملی است و باید شهرداری که کار در ابعاد ملی را تجربه کرده، انتخاب شود تا در کنار شورا بتوانند به وضعیت شهر سامان دهند. 

« تهیه کننده : زهرا صفدری » « منبع خبری : اقتصاد شرق » آخرین ویرایش : ۷ خرداد ۱۳۹۶, ۱۲:۵۲


نظر سنجی اقتصاد شرق

اخبار تصویری

پیشخوان خبر

یادداشت ها