رئیس کانون زنان بازرگان خراسان رضوی تاکید کرد:

لزوم توجه شورای پنجم به مطالبات یک و نیم میلیون بانوی مشهدی

۶ خرداد ۱۳۹۶ کد خبر : 1825
اقتصاد شرق- رئیس کانون زنان بازرگان خراسان رضوی به خبرنگار ما گفت: پس از 14 سال تغییراتی در نگاه سیاسی شورای شهر اتفاق افتاد و لیست امید توانست به شورا راه یابد؛ در این لیست تعدادی از افراد کارشناس و تکنوکرات وجود دارند که می‌توانند در فضای مدیریت شهری و شهرسازی کمکهای شایانی داشته باشند.

نسرین یوسفی عارفی افزود: مسئولیت شورای پنجم بیشتر از دوره‌های پیش خواهد بود چون با شعار "آماده برای تغییر" آمدند و مردم هم بر همین اساس به آنها آری گفتند و این نشان می‌دهد مردم خواهان تغییرند.

وی ادامه داد: باید برنامه‌ریزی اساسی در بحثهای شهرسازی، محیط زیست، ترافیک و حمل و نقل و سایر مسائلی که بین مردم و شهرداریها وجود دارد مانند ساخت و سازها و مدیریت شهری، حوزه کسب و کار زنان و کسب و کار شهر که شهرداریها نقش اساسی در آن دارند، صورت بگیرد و تا الان چنین برآوردی از نقش شهرداری در مشهد نشده است.

یوسفی عارفی خاطرنشان کرد: امیدواریم در شورای پنجم با نگاهی که به فضای مشارکت دارند، مشورتی که از افراد خبره می‌گیرند و با کمیته‌هایی که قرار است تشکیل دهند و افراد صاحب نظر، نظرات خود را ارائه بدهند؛ انتقال تجربه مناسبی صورت بگیرد و مردم در این 4 سال تغییر مناسبی را در فضای شهری ببینند چون در دوره قبل شورایی کاملا سیاسی روی کار بود.

وی درباره ارزیابی خود از حضور شهناز رمارم و بتول گندمی، به عنوان دو بانویی که به شورای پنجم راه یافته‌اند، گفت: به نظرم مسئولیت زنان در شورای شهر خیلی بیشتر است چون آنها نماینده یک و نیم میلیون بانو در جمعیت شهر مشهد هستند و لازم است نگاه خاصی به حوزه زنان صورت بگیرد به خصوص که شهرداریها در حوزه اشتغال زنان و تسهیل‌گری در این زمینه می‌توانند نقش بسیار خوبی ایفا کنند. همچنین شهرداریها می‌توانند در مسائل مربوط به آسیبهای اجتماعی و فرهنگی زنان پررنگ باشند و این دو بانو در شورای پنجم، وظیفه مهمی در اعلام مطالبات جمعیت یک و نیم میلیونی زنان مشهد دارند؛ زنانی که چند سال است دیده نشده‌اند.

رئیس کانون زنان بازرگان خراسان رضوی با بیان اینکه مهمترین نیاز امروز زنان مشهد در حوزه اقتصاد، موضوع اشتغال است، تصریح کرد: متاسفانه اشتغال خانمها همیشه با نگاههای کوچک و سطح پایین دیده شده و به عنوان یک بنگاه خیریه به موضوع توجه کرده‌اند در صورتی که در دنیا اینگونه نیست و توسعه در فضای عدالت جنسیتی بهتر شکل گرفته است. شورای شهر باید با نگاهی که زنان بتوانند جایگاه واقعی خود را در استفاده از فضای شهری ببینند، به حوزه آنان توجه کنند.

یوسفی عارفی اظهار کرد: شورای شهر باید در زمینه آسیبهای اجتماعی که گریبانگیر شهر است و در حوزه زنان ممکن است بیشتر باشد، با برنامه‌ای جامع مسائل را مدیریت کند و در دیگر شاخصها در فرصت باقیمانده از 2017 حرکتهای لازم صورت بگیرد.

« تهیه کننده : زهرا صفدری » « منبع خبری : اقتصاد شرق » آخرین ویرایش : ۶ خرداد ۱۳۹۶, ۱۴:۱۷


نظر سنجی اقتصاد شرق

اخبار تصویری

پیشخوان خبر

یادداشت ها