عضو شورای پنجم در واکنش به اظهارات مرتضوی مبنی بر ادعای نمره 20 به عملکرد مدیریت شهری:

شهردار مشهد به میان مردم بیاید تا ببیند نمره‌اش چند است

۴ خرداد ۱۳۹۶ کد خبر : 1824
اقتصاد شرق- منتخب اول مردم مشهد در پنجمین دوره انتخابات شورای شهر در واکنش به اظهارات شهردار مشهد که به عملکرد مدیریت شهری در چهار سال گذشته نمره 20 داده بود، گفت: اگر آقای مرتضوی به کف جامعه بیاید، قطعاً به نمره بسیار پایین‎تری از آنچه به خود می‌دهد، خواهد رسید.

امیر شهلا در خصوص اظهارات شهردار مشهد مبنی بر نمره 20 وی به عملکرد مدیریت شهری در چهار سال گذشته، اینطور پاسخ داد: ضمن حفظ احترام برای آقای مرتضوی از ایشان دعوت میکنم برای نمره دادن به عملکرد مدیریت شهری در چهار سال گذشته طبقه دوم شهرداری مشهد را رها کند و به کف جامعه و خیابانهای این شهر بیایند و با مردم به گپ و گفت بنشیند و اجازه دهد مردم به آنها نمره بدهند. نمره دادن به عملکرد خودمان توسط خودمان کار راحتی است زیرا به صورت سهوی یا عمدی نقاط قوت خودمان را بیشتر می‌بینیم؛ اما افرادی که از بیرون نظارهگر این وادی هستند، بهتر می‌توانند به عملکرد مدیریت شهری و کارنامه آنها نمره دهند. امروز اگر آقای مرتضوی قبول زحمت کند و به کف جامعه بیاید و از مردم درباره عملکرد شهرداری سؤال کند، قطعاً و حتماً به نمره بسیار پایین‌تری از آنچه به خود می‌دهد، خواهد رسید.

وی در تحلیل دلایل تغییر آرایش سیاسی پنجمین دوره شورای اسلامی شهر مشهد نیز خاطرنشان کرد: در سال 92 انتخابات شورای چهارم را جدی نگرفتیم و نتوانستیم اهمیت شرکت مردم در انتخابات را برای افکار عمومی حلاجی کنیم؛ از قِبل این بی‌توجهی به انتخابات شوراها، شهر در طول چهار سال گذشته دچار خسران بسیاری شد؛ به نوعی تمام صنوف، طبقات اجتماعی، مصرف‌کنندگان و مخاطبان خدمات مدیریت شهری در طول چهار سال گذشته از این سوءمدیریت متضرر شدند و شهر در حوزه‌های مختلف اجتماعی، اقتصادی، فرهنگی و ... دچار رکود و خسران گسترده شد.

عضو پنجمین دوره شورای شهر مشهد ادامه داد: این ضرر و زیان همگانی در چهار سال گذشته، در کنار به صحنه آمدن جریان اصلاحات و درخواست از مردم برای حضور در صحنه و مشارکت در تعیین سرنوشت شهر باعث شد در انتخابات 29 اردیبهشت ماه به اندازه انتخابات ریاست جمهوری، در عرصه شورای شهر نیز اهمیت مشارکت برای مردم تبیین شد و این حماسه بزرگ رقم خورد.

بازگرداندن شفافیت به مدیریت شهری اولویت شورای پنجم

شهلا در خصوص اولویتهای کاری شورای آینده مشهد نیز تصریح کرد: یکی از مهمترین اولویتهای ما بازگرداندن شفافیت به مجموعه عملکردی شورا و شهرداری است؛ شورا و شهرداری باید به صورت یک ویترین شیشه‌ای در شهر حضور داشته باشند تا مردم بتوانند از هر زاویه و منظری که می‌خواهند، تمام اجزای عملکردی آنها را رصد کنند و هیچ حوزه‌ای از نگاه تیزبین افکار عمومی پنهان نباشد.

وی اضافه کرد: ایجاد یک بستر امن و آرام برای سرمایه‌گذاریهای اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی دیگر اولویت کاری شورای پنجم است؛ در چهار سال گذشته به دلیل عملکرد سیاسی شورا و شهرداری سرمایه‌های مادی و معنوی از شهر علی‌بن‌موسی‌الرضا(ع) خارج شد؛ شورای پنجم برای ساختن دوباره شهر و برای ایجاد رونق و انگیزه در نشاط اجتماعی شهر موظف است فضای امن و بستر آرام را برای بازگشت این سرمایهها ایجاد کند.

ادای احترام شورای پنجم به سرمایه‌های انسانی شهرداری

منتخب اول مردم مشهد در پنجمین دوره انتخابات شورای شهر با بیان این که در حال حاضر هجمهای در بدنه کارشناسی شهرداری ایجاد کرده‌اند که شورای پنجم قرار است کارشناسان را از بیخ و بن عوض کند و هراسی را در دل کارکنان شهرداری ایجاد کرده‌اند، افزود: نگاه شورای پنجم به مقوله اداره شهر، نگاه کارشناسانه و متعهدانه است؛ مجموعه سرمایههای انسانی شهرداری مشهد را به عنوان اصلیترین سرمایه و منبع توسعه و پیشرفت شهر تلقی میکنیم؛ شورای پنجم به سرمایههای انسانی شهرداری ادای احترام میکند و از مجموعه نیروهای کارشناسی شهرداری استفاده خواهد کرد.

شهلا در خصوص شهردار آینده مشهد نیز بیان کرد: منتخبان شورای پنجم فعلاً درصدد احصا و تهیه شاخصهای شهردار آینده مشهد هستند و هنوز به هیچ عنوان مصادیق این امر در دستور کار نبوده است؛ مهمترین شاخص داشتن تخصصهای مرتبط با مدیریت شهری، داشتن نگاه ملی و برنامه منطقه‌ای و ملی برای شهر مشهد است؛ فردی که انتخاب می‌شود باید جامع‌الاصناف باشد و در حوزه‌های مختلف مدیریت شهری صاحب‌نظر و دارای برنامه راهبردی باشد.

« منبع خبری : اقتصاد شرق » آخرین ویرایش : ۴ خرداد ۱۳۹۶, ۱۱:۲۷


نظر سنجی اقتصاد شرق

اخبار تصویری

پیشخوان خبر

یادداشت ها