عضو شورای مرکزی حزب اعتماد ملی:

رای لیست امید متعلق به همه اصلاح‌طلبان مشهد است

۱ خرداد ۱۳۹۶ کد خبر : 1819
اقتصاد شرق- عضو شورای مرکزی حزب اعتماد ملی به خبرنگار ما گفت: رای آوردن لیست امیدبستگی به چند فاکتور داشت، فاکتور اول وحدت لیست بود که شانس پیروزی را افزایش داد و موضوع دوم عدم وحدت در اردوگاه اصولگرایان بود که حداقل دو تا سه لیست ارائه دادند؛ تشتت در آن مجموعه و وحدت در مجموعه اصلاح‌طلبان یک عامل اصلی در این پیروزی بود.

محمدصادق جوادی حصار افزود: دو قطبی شدن انتخابات بین آقای رئیسی و آقای روحانی و حضور روحانی در آخرین روزهای تبلیغات انتخاباتی در مشهد، از عواملی بود که می‌توانست به پیروزی لیست اصلاح‌طلبان کمک کند. اصلاح‌طلبان در این دوره خیلی منسجم عمل کردند و یکی از مهمترین فاکتورهای این انسجام، دادن یک لیست کامل و شفاف از اصلاح‌طلبان بود و اینکه از مردم خواستند حتما به همه لیست رای بدهند، این موضوع هم به پیروزی کمک کرد. دوستداران روحانی هم بی تفاوت نبودند و خواستند تا به همه لیست رای بدهند.

وی معقتد است: در مجموع اعضای لیست امید خوب هستند؛ بخشی از آنها برای اولین بار است که به فضای شورای شهر ورود پیدا می‌کنند و برخی مانند خانم گندمی که در گذشته عضو شورای شهر بوده و نوروزی که شهردار بوده، فضای شورا را به خوبی می‌شناسند.

جوادی حصار تاکید کرد: به نظر من یکی از مهمترین کارهایی که اعضای جدید شورای شهر برعهده دارند این است که سریعا به سراغ تشکیل تیمهای کارشناسی و ارتباط وسیع با حوزه رای از طریق احزابی که این سازمان را تشکیل دادند، بروند؛ شورای هماهنگی اعضای اصلاح‌طلب و شورای عالی اصلاح‌طلبان خراسان باید به عنوان پشتوانه اصلی و خوراک دهنده اصلی این مجموعه رابط بین شورا و بدنه شهر باشند و بتوانند با همه شاخه‌های رای در مشهد ارتباط تشکیلاتی داشته باشند. اعضای جدید باید بتوانند تجربیات گذشته اهالی شورای شهر را به صورت علمی و کاربردی بازتولید و به روز کنند.

این فعال اصلاح طلب ادامه داد: بخشی از موانع و مشکلاتی که در شهر وجود دارد به دست شورا و بخش بیشتری به دست شهروندان حل می‌شود و شفافیت بین اعضای شورا و کنشهای شورا با مخاطبینشان در سطح شهر می‌تواند به یک بالانس و تعادل بسیار کمک کند؛ باید موازنه اطلاعاتی بین رای دهندگان و مخاطبان آن در شورای شهر وجود داشته باشد و راز مگویی نباشد که اعضای شورا بخواهند مخفی کنند و احساس کنند دانستن آن برای مردم ضرورتی ندارد.

وی خاطرنشان کرد: هیچ ضرورتی بالاتر از این نیست که مردم به اعضای شورای شهر کاملا اعتماد داشته باشند و آنها را نماینده واقعی خود بدانند. اعضای لیست امید از امروز باید به تعداد آراء خود اضافه کنند نه اینکه از آن بکاهند. رای آنها متعلق به همه اصلاح طلبان است و این اعضای شورا باید از حالا تلاش کنند تا به سبد رای اصلاح طلبان بیافزایند تا اگر در شورای شهر آینده لیست اصلاحات ارائه شد، به جای کسب 250 هزار رای به 500 هزار رای برسیم نه اینکه مردم از ما مایوس شوند.

عضو شورای مرکزی حزب اعتماد ملی تصریح کرد: کار برای شورای شهر سخت است و از این پس در موضع پاسخگویی خواهند بود و مخاطبان در موضع پرسشگری هستند. باید مطالبات مردم را کاملا شناخته و پاسخ دهند و مردم به خوبی با مشکلات آشنا شوند تا انباشتی از مشکلات را به یکباره نبینند و بگویند شورای شهر در این مدت چه می‌کرده است. اعضای منتخب باید با هوشیاری و شخصیت پیروزی به انتخابات نگاه کنند و این موضوع داشتن وقار و سعه صدر را می‌طلبد. منتخبان باید بدانند که آنها نماینده همه مردم حتی مخالفان خود هستند و نباید تصور کنند جناح پیروز شهرند؛ باید کاری کنند که طعم شیرین پیروزی اصلاح‌طلبان در شورای شهر به کام همه شهروندان بنشیند و همه خوشحال باشند.

« تهیه کننده : زهرا صفدری » « منبع خبری : اقتصاد شرق » آخرین ویرایش : ۱ خرداد ۱۳۹۶, ۱۵:۰۰


نظر سنجی اقتصاد شرق

اخبار تصویری

پیشخوان خبر

یادداشت ها