کتاب هفته

کتابی معتبر درباره ردیف موسیقی دستگاهی ایران به چاپ رسید

۲۸ دی ۱۳۹۴ کد خبر : 1291
دوجلد کتاب‌ نفیس ردیف معتبر موسیقی دستگاهی ایران با عناوین ردیف آقاحسینقلی و علی اکبر شهنازی توسط انتشارات سوره مهر منتشر شد.

کتاب‌های ردیف آقاحسینقلی و علی اکبر شهنازی دست‌نوشته‌های فرهاد ارژنگی است که پس از نیم قرن توسط خواهرش هما ارژنگی معرفی و به زیور طبع آراسته می‌گردد.

این دو جلد کتاب با مقدمه‌های ارشد تهماسبی و میرعلیرضا میرعلینقی با اصل دست‌نوشته‌های نوتاسیون به طور نفیس به چاپ رسیده و هیچگونه دخل و تصرفی درآن صورت نپذیرفته تا برای تطبیق و مداقه اهل تحقیق و پژوهش در فن موسیقی مرجع باشد.

ارشد تهماسبی معتقد است: «دقت و صحت کار ارژنگی در نگارش ردیف‌هایی که در کلاس شهنازی مشق کرده بود، حیرت انگیز است. پیدایش و انتشار این نسخه جدید از دو ردیف مهم و معتبر موسیقی جدای از سودمندی‌اش برای تحقیق و آموزش روایتگر خاطره‌های تلخ و شیرین از تاریخ موسیقی ایران است وگویای اینکه هنرمند بیست ساله دهه ۴۰ خلوت‌های عاشقانه‌اش را چگونه سپری می‌کرده است».

نشرسوره مهر، دو جلد کتاب‌های ردیف موسیقی دستگاهی آقاحسینقلی با ۱۱۸صفحه و علی اکبرشهنازی با ۸۹صفحه را در قطع رحلی به قیمت هریک یازده هزارتومان با طراحی جلد محمودحسینی و صفحه آرایی سامان خضر روانه بازار کرده است.

« تهیه کننده : ضحی زردکانلو » « منبع خبری : دنیای اقتصاد » آخرین ویرایش : ۲۸ دی ۱۳۹۴, ۱۰:۴۶


نظر سنجی اقتصاد شرق

اخبار تصویری

پیشخوان خبر

یادداشت ها